Jump to content

Czym odżywia się ślimak Helena?


Recommended Posts

Wypławków nie jedzą, to jakiś mit.

 

Helenki żrą ślimaki - potrafią dopaść nawet dorosłą ampluarię, płatki i granulat dla ryb, zdechłe ryby i inne nieżywe stworzenia oraz co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem helenka zaatakowała żywą krewetkę yellow, nie wiem jakim sposobem ale jej się udało. Taka akcja była tylko raz w życiu u mnie i więcej się nie powtórzyła.

Zdjęcie stare, słabe bo robione szybko i z jednej ręki(drugą zdejmowałem już pokrywę i szukałem siateczki żeby ratować krewetkę)

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Oraz co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem helenka zaatakowała żywą krewetkę yellow, nie wiem jakim sposobem ale jej się udało. Taka akcja była tylko raz w życiu u mnie i więcej się nie powtórzyła.

A może była przegłodzona ?

 

Albo szalona :D - żartowałem.

Link to comment
Share on other sites

Ja się spotkałem z udanym atakiem na RC, ale nie u mnie.

Jak widać, to możliwe, ale to pojedyncze przypadki.

 

Oprócz ślimaków, jedzą jeszcze małże.

Poza żyjątkami, głodne zjedzą resztki, tabletki dla ryb itd.

Link to comment
Share on other sites

ja niestety miałam w akwa 2 helenki i rano po 1 nocy znalazłam 10 zdechłych, nadjedzonych krewetek, jedynym wyjściem było przełożenie Helenek do akwarium ogólnego, gdzie nie było krewetek.

Link to comment
Share on other sites

Owszem były problemy z parametrami. Kilka było nagryzionych, reszta martwa. Naszczęscie uporałam się już z tym wszystkim, zwłaszcza z sinicą w krewetkarium. Teraz jak jakas zdycha to sporadycznie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...