Skocz do zawartości

150 cm gibiceps


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze nie trzymam go,

tylko znajoma w 60 l.

chciałyśmy oddać do zoologa ale i tak wtedy trafi do mniejszego, a to największe akwa w okolicy jakie znalazłyśmy. Ma 150 cm długości,

wiec chyba lepiej tam.

Aha, i nic nie poradzę że w sklepie rozróżniają gatunki w ten sposób: ciemny glonojad, jasny glonojad.

A młotka nie wezmę i nie zatłukę Malucha ( na razie gibiceps ma 8 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

A młotka nie wezmę i nie zatłukę Malucha

Tak na przyszłość "najlepszą" metodą jest zamrażarka, pierwsza faza wychłodzenia nie jest przyjemna ale następuje po niej zaśnięcie i reszta się odbywa w stanie nieprzytomności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi ho

Nie zabijaj jej, za szkoda. Masz szansę znaleźć mi inny dom.

8 cm ogonek ma szanse na długi i radosne życie tak że opcja exterminacji nie wchodzi w grę.

 

Dziki, a Ty chciałbyś, aby Cię zamrożono?

To był tylko podany sposób a nie zalecenie do wykonania. Zdecydowanie mniej drastyczne od młotka. W cywilizowanym kraju można trafić do pudła za znęcanie się nad zwierzętami, jest pod tym względem rozumiany też sposób uśmiercenia zwierzęcia.

 

Sagra a co Twoim zdaniem jest lepsze? to viewtopic.php?f=6&t=34539 czy zamrażarka. Co z tych 2-ch opcji wybierzesz? Odpowiedź poproszę na SB lub PM żeby nie zaśmiecać tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz może jakie ryby mu nie zagrażają?

Widziałam filmik na którym w akwa ok 600l dorosły gibbiceps atakował stado piranii. Póki co jest mały, więc może tylko jakieś agresywne pielęgnice mogą mu zagrażać. Ale potem on sam może stać się zagrożeniem dla mniejszych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałam, że go nie uśmiercę.

Macie może propozycje co do towarzyszy dla gibicepsa?

Bo chciałabym wiedzieć wcześniej, zanim znajdę mu nowy dom, czy może tam w spokoju żyć.

 

O....

dziękuję Mandy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ZOO i tam zapytaj czy nie wezmą.To jedyna opcja.Inaczej nawet w 150cm długości baniaka będzie jak w konserwie.One rosną bardzo szybko.

Irytujące jest to, że ludzie którzy mają najmniej kontaktu z jakimś zwierzęciem wygadują głupoty i myślą, że są fajni...

 

150cm zbiornik jest już dobrym domem dla Gibicepsa. Największe okazy widziane nawet w 2000 litrowych zbiornikach rzadko osiągają chociazby 50cm...

 

A mowa, że to szybko rośnie to już w ogóle bezsens...

10 letnie egzemplarze mogą mieć jakieś 45cm ( to są już okazy), a do 2 lat ryby rosną w miare szybko (do 30cm), ale potem to już kwestia wielu lat.

 

Wiecie, że te zbrojniki buszują tylko w nocy, a tak to większość czasu przesiadują w miejscu?

No właśnie, tutaj nie jest mowa o Cichlach, które są w ciągłym ruchu...

 

LUDZIE, ZAMIAST PISAĆ GŁUPOTY, ZAPOZNAJCIE SIĘ Z DANYM GATUNKIEM, A NIE MÓWCIE CZYSTO TEORETYCZNIE!

 

BTW. Do zoo? Przykładowo w zoo widziałem gibicepsa, nie miał więcej jak 20cm, a dlaczego? bo zbiornik może miał z 200L i 100cm długości... ZOO to nie zawsze najlepsze wyjście.

 

Edit:

Towarzystwem mogą być kiryśniki, platydorasy i mocne większe ryby (pielęgnice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa i tak...

Zastanawiam się, dlaczego w ogóle gibicepsy są tak popularne w sklepach.

Dziękuję za odpowiedź :)

tego tu szukałam :)

 

Pley: Jak tego szukałaś, to temat zamykam. Jak bedziesz chciała, żebym odblokował, to napisz PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...