Skocz do zawartości

zakładanie krewetkarium


thenar2004
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym założyć krewetkarium. Na allegro znalazłem coś takiego http://allegro.pl/shrimp-set-30-aquael- ... 51869.html tylko wymieniłbym na starcie grzałkę na taka z termostatem i filtr na http://allegro.pl/sera-filtr-wewnetrzny ... 29983.html albo mniejszego FIL60 (czy ma to sens??) w krewetkarium docelowo chciałbym trawniczek z Eleocharis parvula oraz trochę mchu (tylko jeszcze nie wiem jakiego) na korzeniu, czy podłoże Shrimp Sand może być i czy wystarczy taka ilość światła jak oryginalnie w tym krewetkarium ??? Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła nie starczy jak chcesz mieć wymagające rośliny. Dokup jeszcze jedną taką świetlówkę jak będzie w tym zestawie. Dojdzie wtedy dozowanie CO2. Jeśli chodzi o filtr to np. kaskada HBL 301. Shrimp Sand może być jak najbardziej tylko jest dość drogi i trudno osiągalny ale jak krewetkarium to krewetkarium i należy im stworzyć jak najlepsze warunki a z tym podłożem na pewno będą miały takowe zapewnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem w trakcie urządzania ( po raz drugi )krewetkarium i już wybrałem kilka dodatkowych rzeczy. Na pewno dodam dodatkową świetlówkę EcoLight 11W PLANT moduł oświetlenie 8000K Aquael. Nad filterkiem też się zastanawiam i rozważam albo coś tańszego albo FZN-1 lub taki Hagen 20 Aquaclear 378l/h akwarium 76L ale myślę o jednym z droższych i markowych niż tych chińskich badziewi.

 

Na pewno nie używaj filterka z zestawu - - Ja np nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten skimmer jest potrzebny i myślałem nad zastosowaniem dodatkowego oświetlenia aquael DecoLight Duo Plant tam są 2x11 W żaróweczki :) a w filterku FZN 1 można wbudować lampkę UV i czy ona się przydaje???

 

Co do skimmera to nie wiem, raczej zbyteczny. Lepiej dokup jedną lampkę Plant 8000k, bo taniej wyjdzie -- przecież jedną masz.

 

UV to po co zbędny bajer, chyba że jest w komplecie za tą samą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam to znowu ja :) i znowu nurtujące pytanie. Założyłem krewetkarium :) kostka 35x35x35 do tego filtr aquael FZN-2 + ceramika, termometr aquael neoheater 75W z termoregulatorem, podłoże shrimp sand, oświetlenie aquael DecoLight Duo Plant, jako roślinki mech na korzeniu tajwan moss i sitowie drobne na trawniczek, nawożenie aqua art carbo i ferro+, parametry wody to No3-25, No2-0, Gh-10, Kh-3, Ph-6,4, mieszkanców jeszcze nie mam ale planuje na początek red cherry i babaulti :) i pytanie czy parametry wody są ok?? i co sądzicie o krewetkarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...