Jump to content

thenar2004

Użytkownik
 • Content count

  63
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About thenar2004

 • Rank
  Forumowicz
 1. thenar2004

  Problemy z glonami

  Oświetlenie to 2x11 W, a akwarium nie stoi przy oknie, ale pada na nie światło słoneczne choć w niedużych ilościach.
 2. thenar2004

  Problemy z glonami

  Witam mam krewetkarium, które jest u mnie około dwóch miesięcy (kostka 35x35x35 do tego filtr aquael FZN-2 + ceramika, termometr aquael neoheater 75W z termoregulatorem, podłoże shrimp sand, oświetlenie aquael DecoLight Duo Plant, jako roślinki mech na korzeniu tajwan moss i sitowie drobne na trawniczek, nawożenie aqua art carbo i ferro+, ale odkąd pojawiły się glony są odstawione ponieważ myślałem, że to od przenawożenia:/, parametry wody to No3-25, No2-0, Gh-10, Kh-3, Ph-6,4) i od jakichś trzech tygodni w straszliwym tempie zaczęły pojawiać mi się glony nitkowate czy to może być spowodowane nadmiarem światła( aktualnie świece 10 godzin) teraz jednak jest słoneczniej i cieplej niż w lipcu czy to może być tym spowodowane ??? Jeszcze jednym problemem jest to, że mój mech od góry gdzie świeci na niego lampka robi się brązowy, ale jest też pokryty glonami które systematycznie ściągam, ale niestety nie wszystkie. Proszę o pomoc i z góry dzięki. Pozdrawiam.
 3. thenar2004

  Problem w krewetkarium

  Krewetki z reguły odskakują kiedy chce się je złapać a nie koziołkują i upadają na grzbiet po czym nie mogą wstać, no chyba że się mylę. Dotykałem z ciekawości bo chodziła dość apatycznie i ciągnęła brzuszkiem po podłożu :/
 4. thenar2004

  Problem w krewetkarium

  Właśnie padły mi dwie krewecie :/. Podmieniłem 30% wody zmniejszyło się NO3 i NO2 ale dotknąłem jedną z krewetek a ona zrobiła "salto" i upadła na podłoże i miała problem ze wstaniem ale po chwili wstała:/Czy mógłby im zaszkodzić nawóz do roślin Aqua Art Ferro+ i aqua art carbo?? Czy to przez duże stężenie NO2 i NO3(aktualnie poziom NO3-15, NO2-1. Niestety nie mam czym sprawdzić poziomu miedzi i dopiero muszę się zaopatrzyć w testy :/ Proszę o szybką odpowiedź.
 5. thenar2004

  Problem w krewetkarium

  Czyli zaprzestać dolewania bakterii do krewetkarium, a NO3 i NO2 nie powinno być stabilne na jednym poziomie??
 6. thenar2004

  Problem w krewetkarium

  Yyy nie powinno się lać bakterii nitryfikujących ??? Ja do akwarium lałem według zaleceń na pudełeczku, a po podmiankach też nie powinno się ich lać ??? Pytam, bo ja początkujący nadal jestem
 7. Witam mam mały problem z moim krewetkarium wczoraj robiłem podmiankę wody i zakupiłem nowe bakterie firmy sera wcześniej stosowałem tropicala i nagle gdy dzisiaj zmierzyłem poziom NO2 to wzrósł z 0 do 1 przy czym NO3 odrobinę spadło czy to normalne ??? Czy te bakterie których używałem wcześniej były stare bądź złe ???
 8. thenar2004

  Identyfikacja krewetek :)

  Wszystko jasne mieszańców nie chcemy temat do zamknięcia. mod.-Wedle życzenia,zamykam.
 9. thenar2004

  Identyfikacja krewetek :)

  No i się zaczęło :D to co to jest ??? To jak w końcu z nimi będzie i jak je rozpoznać ???
 10. thenar2004

  Identyfikacja krewetek :)

  Super dzięki za odpowiedź, a po czym można je rozpoznać ???
 11. Mam pytanie czy po tym zdjęciu można poznać czy są to krewetki Caridina cf. babaulti jeśli tak to bardzo bym prosił o pomoc ponieważ chciałbym je trzymać z redkami a boje się czy nie jest to odmiana neocaridina heteropoda bardzo proszę o pomoc i wskazówki jak je rozpoznawać Z góry dziękuję.
 12. thenar2004

  zakładanie krewetkarium

  Witam to znowu ja i znowu nurtujące pytanie. Założyłem krewetkarium kostka 35x35x35 do tego filtr aquael FZN-2 + ceramika, termometr aquael neoheater 75W z termoregulatorem, podłoże shrimp sand, oświetlenie aquael DecoLight Duo Plant, jako roślinki mech na korzeniu tajwan moss i sitowie drobne na trawniczek, nawożenie aqua art carbo i ferro+, parametry wody to No3-25, No2-0, Gh-10, Kh-3, Ph-6,4, mieszkanców jeszcze nie mam ale planuje na początek red cherry i babaulti i pytanie czy parametry wody są ok?? i co sądzicie o krewetkarium
 13. thenar2004

  zakładanie krewetkarium

  a co sądzicie o blue pearl, albo white pearl i trzymaniu razem kilku różnych kolorów krewetek ?? mod.-Po raz kolejny przypominam o pisaniu dużych liter!
 14. thenar2004

  zakładanie krewetkarium

  A więc podsumowując do takiego krewetkarium dokupujemy jedną świetlówkę filterek kaskadowy grzałkę z termoregulatorem i podłoże Shrimp Sand i jest bomba i jeszcze jedno pytanie jakie krewetki proponujecie kupić ???
 15. thenar2004

  zakładanie krewetkarium

  Czy ten skimmer jest potrzebny i myślałem nad zastosowaniem dodatkowego oświetlenia aquael DecoLight Duo Plant tam są 2x11 W żaróweczki a w filterku FZN 1 można wbudować lampkę UV i czy ona się przydaje???
×