Skocz do zawartości

Pielegnica Papuzia


guest1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym aby ktos powiedzial mi czy to jest pielegnica papuzia poniewaz w sklepie dosc dawno temu pani powiedziala mi ze to wlasnie ten gatunek natomiast jak patrze na inne ryby wydaje mi sie po prostu ze zostalem oszukany i w cale nie sa to pielegnice papuzie poniewaz mimo juz duzych rozmiarow wcale ich nie przypominaja

 

Dodaje link do filmiku :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na papuzią mi to nie wygląda, a sprzedawcy zazwyczaj wciskają takie rzeczy początkującym.

 

2. Ilu litrowe masz akwarium? Masz tam zarówno spore pielęgnice, jak i takie wysokie, potrzebujące przynajmiej 50cm wysokości akwarium. jak ryby dorastające do dużych rozmiarów, jak bocje które dobijają do 30cm, dla nich minimum to 150cm długości akwarium. No i jeszcze najlepszy kwiatek, sumy rekinie. 60cm w akwariach spokojnie osiągają, w naturze, grubo ponad metr, równie dobrze mógłbyś tam wpuścić młode małe szczupaki, ta sama skala ryb:

http://www.google.pl/search?hl=pl&safe= ... a=N&tab=wi

Dla tych ryb - staw/basen. Nie akwarium.

 

Chyba rybki były kupowane na zasadzie zapewniania im odpowiednich minimalnych warunków, a nie "bo ta i ta mi się podoba"?

 

Także proszę o litraż i dokładne wymiary baniaka, to ważne w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he w sumie moze i masz racje ;) na poczatku byly takie kupowane wiem mam za duzo rybek akwarium jest pojemnosci 240 litrow ;) mam w nim wlasnie te 2 papuzie 2 sumy rekinie wiem juz rosna i sa zbyt duze dlatego zastanawiam sie na ich oddaniu komus kto ma wiekszy zbiornik ;) a bocja jest tylko jedna wymiary zbiornika to

120x50x40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ernie lee wlasnie sprawdzalem to i kurcze sam juz nie wiem poniewaz jedna ma tego charakterystycznego guza na czole a druga nie ma wiem ze film jest slabej jakosci ale szkoda bo to mialy byc papuzie i tak okazyjnie je kupilem bo najwidoczniej chyba sama baba nie wiedziala co sprzedaje poniewaz teraz te same ryby niby papuzie ma po 20 zł za sztuke

 

Pley: Zaczynaj zdania z dużej litery! Edytuj Posty!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze bocja to stadna ryba ale niestety ostala sie tylko jedna i zostala no nie wiem czy beda chcieli te rekini z powrotem to juz byly kupowane z 1.5 roku temu jak nie wiecej ;) czyli jednak to nie sa pielegnice papuzie ? hmmm szkoda po prostu baba nie wie co sprzedaje :) i tak juz wlasnie jak robily sie coraz wieksze zauwazylem to a z rekinami zrobie nie chce zeby sie juz meczyly w tak malym akwarium maja juz okolo 20 cm moze troszke mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...