Skocz do zawartości

Super akwarium


goryle2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stać Cię na akwarium?

Baniak 25l - 20zł.

Filtr: kaskada HBL - 20zł.

Podłoże - 10zł.

Światło - jakiekolwiek od 5 do 30zł.

Szyba na baniak/podkładka - 10zł.

Grzałka - niekonieczna o tej porze roku - 30zł.

To koszt kilku paczek fajek, albo dobrej flaszki.

 

Ozdoby kamienie/korzenie można mieć za darmo.

Roślinki od kogoś z przycinki.

Kilka gupików też możesz dostać za darmo.

Tadam. Masz baniak. Idealny do akademika, tani, można go łatwo przenosić. Sam prawdopodobnie niedługo skończę z tym litrażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek pozbywam się 25l (bez klapy), bo kupuję 45l. Podłoże też znajdę dla Ciebie. Może załapiesz się na roślinki z przycinki, rybki sam musisz sobie kupić (nie dawno zaniosłam oddać do zoologika), pozbywam się grzałki i filtra, i kilku korzonek.

Napisz na pw, jeśli jesteś zainteresowany.

PS gdzie się obecnie znajdujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sój baniak kupiłem z demobilu... szkło używane 96l, pokrywa... farba sklejka i trochę pracy, oświetlenie ...przerobiłem przemysłowe lampy .... i dokupiłem odpowiednie świetlówki też w sklepie budowlanym... żwir kamienie za darmo z nad rzeczki :)... rośliny na początek były tanie.... pierwsza obsada to brzanki sumatrzańskie..... filtr kaskada i grzałka ok 20zł na allegro( używane ale służą do dziś)..... całość wyniosła mnie ok 200-300zł .... Pierwszy start nie był zły...dobrze wyszło :)... rośliny (trawy)rosły, odsprzedawałem je w zoologu za karmę lub inne rośliny..... po 1/2 roku miałem przeprowadzkę.... drugi start był znacznie lepszy..... sam popatrz

 

http://www.superakwarium.pl/galeria/vie ... t=quantity

 

zawsze powtarzam...akwarystyka to sport dla cierpliwych.... mała roślinka za kilka zł w ciągu kilku miesięcy będzie duża i okazała ... itd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda brzmi tak:

by mieć super akwarium trzeba mieć kasę. Ja zwykły student pragnący zawsze mieć olśniewające akwarium sromotnie się rozczarowałem... Teraz raczej muszę zmienić swoją pasję, trudno!

Jak to prawdziwa pasja to nie rezygnuj tylko kombinuj skąd wziąć kasiorkę na jej rozwijanie.

Nie wszystko musi być od razu z górnej półki i dużego rozmiaru.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wszystko tanio ogarnąć,wystarczy chcieć.Ile jest ogłoszeń tu na forum.Zawsze można się dogadać.Sama bym ci dała kupę roślin (które wyrzucam po przycince),nawet dałabym ci kilka rybek.Problem jest tylko jeden-mieszkam daleko.Gdybym mieszkała w Polsce to zobacz ile już byś miał.A takich wariatów-filantropów jak ja jest tu więcej niż ci się wydaje.Wszyscy wiemy jak ciężko jest na początku,tym bardziej jak ktoś cierpi na "suchoty kieszonkowe" (ma mało kasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Smutna prawda brzmi tak:

by mieć super akwarium trzeba mieć kasę.

Racja.

 

Koszta serwera, domeny, informatyka, pozycjonowanie w wyszukiwarkach, oprawa graficzna itp, itd.

Do tego wiele godzin spędzonych przy budowie forum i strony głównej.

 

Trzeba mieć kasę niestety.

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:arrow: Ahaed dobre :D:D

 

Ja zawsze twierdziłam i twierdzę, ze akwarystyka to przede wszystkim:

 

-cierpliwość

-umiejętność dysponowania tym co sie ma

-pomysłowość

 

i cel uswieca środki w tym momencie jest na miejscu. Choć fakt wszystko kosztuje, ale nie wszystko trzeba wydać od razu. Należy byc tylko cierpliwym. To nie gra gdzie najpierw masz baniak, potem rybkę i potem rośnie ci z niej po kilku sekundach ryba dorosła. Piękne akwarium zdobywa się latami, kolejno zdobywając doswiadczenia. Ja dzieki akwarystyce bardzo nauczyłam sie cierpliwosci. Choc często od razu chciałabym mieć piękne akwarium, ale ja myślę, że to jest tak jak np. kupisz sobie buty, najpierw za nimi szalejesz, a potem widzisz kolegę co wg ciebie ma ładniejsze i koniec. To jest tak "cudze chwalicie, swego nie znacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...