Jump to content

PROBLEM Z ROSLINKĄ ...


Recommended Posts

Witam, wszystkich. Jestem nowy na forum, 5 dni temu założyłem swoje pierwsze akwarium. Na chwilę obecną mam tylko rośliny. Rosną bardzo ładnie i szybko, wypuszczają nawet nowe listki, ale z jedną, największą mam problem. Zaczęła robić się brzydka i wyraźnie coś jej dolega, a przy zakupie była ładna.

 

Akwarium mam od 5 dni. 54 litry. Podłoże JBL manado. oświetlenie 1x15W (12h). Nie nawożone niczym. Temp 24st. Proszę o sugestie :help:

PS. Kurcze, wydaje mi się, że za dużą tą roślinkę kupiłem.... można ją jakoś przyciąć ? Może trzeba usunąć chore liście? A może one wcale nie są chore? Młode listki, które ledwo co zaczęły wyrastać też już są takie w plamki ....

Link to comment
Share on other sites

Proponuję się dostosować do regulaminu :

2. Użytkownik chcący uzyskać pomoc na forum proszony jest o podanie następujących informacji: Pojemność akwarium, obsada, parametry wody, co usprawni rozwiązywanie problemów dotyczących chorób ryb itp. itd. Im więcej informacji poda użytkownik, tym łatwiej będzie można udzielić mu pomocy.

.

Podaj nam czym nawozisz i więcej informacji o akwarium.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest żadna choroba tylko roślina jest już kupiona dość duża a zanim się przyjmie to zgubi kilka liści (rośliny są głodne a plamki to one mają na młodych liściach taka uroda),mam tę samą wywalę ją bo już za duża urosła 60cm,kwitła kilka razy ,myślę że i oświetlenie też znikome a o nawożeniu to i pewnie mowy nie ma nie wspomnę o co2.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...