Jump to content

janusz3

Użytkownik
 • Content count

  67
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About janusz3

 • Rank
  Forumowicz
 1. Lepiej zrobić restart,zrobiłem to używając ziemi ogrodowej wspaniale wszystko rośnie,przerabiałem kulki ,glinę,ledy,żarówki. Po miesiącu widać ogromną różnicę ,oświetlenie koniecznie odbłyśniki ja zrobiłem je z puszek po piwie. Zwłaszcza limnofilia i lotus rosną wspaniale.
 2. janusz3

  Oświetlenie LED przy 200l

  Błagam nie kupuj pokrywy w standardzie 2x30 wat,czarnej tłoczonej,porażka . Ledy przerobiłem wydałem na komplet 300 pln,akwarium 200 l,nie dają rady(wyciągnąłem je i przedpokój sobie przyozdobiłem) a co zrobiłem -obniżyłem świetlówki by dodać odbłyśniki z robionych z puszek po piwie,sprawdzają się bardzo dobrze.Podłoże ziemia ogrodowa do roślin zielonych i żwir rzeczny 5 cm,jak na moje przeżycia akwarystyczne nic lepszego do tej pory nie osiągnąłem jest super,aha świetlówki z castoramy o barwie 840 cena 15,40 za sztukę. Ja nic już nie kombinuję szkoda pieniędzy
 3. janusz3

  Otosek czy kosiarka ?

  Nie kupuj żadnych ryb, mam kosiarki mam otoski a okrzemki same znikną ,kosiarka po osiągnięciu większych rozmiarów jest bardzo podła niszczy mi delikatne rośliny ciągle walczy o swój kawałek podłoża a wyłowić się nie dają ,więc trzeba będzie je jakoś unicestwić .Moja rada to Co2 w płynie lub butla załatwia sprawę ,ale musisz mieć oświetleni odpowiednie te minimalne 0,4 wata na litr .
 4. janusz3

  Problemy z rośliną.

  To jest chyba rotala green,więc nic z niej nie będzie ,ona potrzebuje silnego nawożenia makro mikro jak i Co2 nie wspomnę o oświetleniu .
 5. Oświetlenie nie zawsze marne np: moje 200 litrow świetlówka-30 wat, filtr-fluval 205+dobre wkłady, Żadnego nawożenia, W czym to pomogło pytającemu? Następnym razem potraktuję jako spam. Od prezentacji swojego zbiornika jest dział Galeria. Dulle
 6. janusz3

  Rozpoznanie choroby roślin i pomoc ....

  A ja myślę ,że to nie jest roślinka akwariowa.
 7. janusz3

  Fani akwariów Holenderskich

  Nudne już się robią zarośnięte ,przerzucę się na widok księżycowy skały ledy itp.
 8. janusz3

  Co z tym zrobić?

  Hehhe ale mnie to rozśmieszyło "masakra" jasne obetnij od masakry i od nowa ,też miałem z rotalą green i innymi z allegro wysyłane są ok ale uklepane w kopercie zawsze wyglądają jak kupa kacza.
 9. Przynajmniej obklej pokrywę tym http://allegro.pl/show_item.php?item=16 ... sGDTrack=1 a wymiana świetlówki nic nie pomoże.
 10. Też jestem zdania za mało ,gdyż mam też taki litraż i dorzuciłem światła 0,7 wata i mam busz co tydzień a męczyć się i żadnego efektu hmm. To jest po małym przycięciu viewtopic.php?f=63&t=35439 jak fajnie jest dwa razy w tygodniu ciąć i przyrosty do 3 cm na dobę.
 11. Energooszczędna do wyrzucenia, przerabiałem to kiedyś, jeśli możesz wkręć zwykłą żarówkę (jakieś 15 wat z grubym gwintem), ładne światło a co do rośliny akwa za małe by jakieś testy nawóz najtańszy proponuję ,roślinę posadzić można Micranthemum umbrosum szybko rośnie i przycinanie 2 razy w tygodniu, co z glonami niech- nie stoi na świetle dziennym kup easy carbo . Ps. Rośliny wyciąga się z koszyczka przed posadzeniem. Gost: Dbaj o pisownię.
 12. janusz3

  Atak glonów - prośba o pomoc

  Na takie glony nic lepszego jak zwiększenie Co2 z butli i przedawkowanie węgla w płynie i podmiany co trzeci dzień 20 litrów odstałej wody ,fitr mam teki jak twój wkłady zależy jakie tam wsadzisz ,anubiasa daruj sobie on prawie zawsze łapie glony. Posadż rośliny szybko rosnące przykład u mnie zaraz po przecięciu 50% wcześniej wyglądało kosmicznie a to po restarcie 2 miesiące niecałe.
 13. Cztery belki po 29 wat lub trzy po 39wat i nie kupuj tych o barwach ,pięknych pudełkach nie daj się tylko zwariować moc ma być nie jakieś widma.Chyba,że pokrywę już też kupiłeś która jest do niczego ciężko jest coś tam dorzucić . Też mam takie akwa i rośliny mam piękne świetlówki budowlane.
 14. janusz3

  Nawozy

  Jeśli glony nie urosną w przeciągu 1-2 tygodni daj znać,moim zdanie to oświetlenie musisz mieć wysokie co2 itp. Takie torebeczki leżą u mnie przejechałem się na nich,jeśli będziesz je stosować to od bardzo małych dawek radzę uważać krasnorosty jak wejdą to pozamiatane. Za bardzo coś to jest reklamowane a na fotach widać,że co najmniej jest 06 wata na litr ,widać to po odmianach roślin. Dlaczego ten gość twierdzi,iż z górnej półki nawozy nie dadzą pożądanego efektu ,właśnie nie ma racji ja stosuję i mam piękne .
 15. janusz3

  Nawozy

  Easy -Life zastaw 5 szt 250 mln 100 zł ,te roślinkę tataraczek po lewo wywal zgnije. Masz słabe światło,raczej blado to widzę a Micranthemum umbrosum na pewno nie urośnie wyciągnie się i zgnije.
×