Skocz do zawartości

Lampka nocna niebieska do akwa


ziomy111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja będę robił oświetlenie diodowe nocna to zrobie foty co i jak znacznie bardziej energooszczędne od tych lampek :) bo zasilanie to 12v

Czekamy..

 

Sam będę robił takie oświetlenie jak na "malawi.pl"

 

Mam już wszystko potrzebne do tego oprócz tych lampek :cry:

 

Ale już wiem gdzie je dostane , niedługo po nie jadę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie diodowe jest duzo bardziej energooszczęde i ma duzo wiekszą żywotność...

Jednakże diody maja jedną wade - świecą dosyć mocno kierunkowo i najlepiej jest je lekko spiłować i wyszlifować aby rozproszyć światło

Może sienie znam ale są diory o bardzo szerokim kącie świecenia i nic nie trzeba szlifować . Wiem bo właśnie takie mam zamiar kupić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wrocław Giełda elektroniczna :) Mój kumpel nawet tam takimi handluje :):)

 

To są najcześciej używane do podświetlania zegarów w samochodach są właśnie spiłowane i wyszlifowane. Troszke droższe ale nie ma juz dodatkowej roboty... i na 12V same zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako elektronik z zawodu odradzam zasilacz komputerowy juz predzej taki za 10zł od Ruskich :)

 

Zasilacz komputerowy jest dosyć mocnym źródłem napięcia i prądu a diody pobierają tak mało prądu ze mógł by je popalić, trzeba by rezystory stosować itd kupa zamieszania, nie warte to zamieszanie 10zł chyba

 

Zasilacz od ruskich jak go nazwałem jest małej mocy i raczej idelanie wystarcza i świetnie się sprawdza...

 

EDIT:

 

A ile diod chcesz zamontować?? (oczywiście mówimy o tych 12V)

 

diody mają około 0,3W mocy a zasilacz komputerowy około 300W czyli jest idealny do zasilania 3000 diod wiec lepiej cos mniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...