Skocz do zawartości

Bojownik , Pilne


voltar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytania :

1. Czy lepiej bojki trzymać 1+2 czy 1+3?

2. W moim akwa 112l posiadam dosyć mocny filtr hailea bt 700 bez możliwości regulacji mocy , w związku z tym w akwa jest dość silny prąd . Czy w takim wypadku bojek będzie w stanie zbudować gniazdo , czy raczej będzie ono zbyt szybko poruszało się po powierzchni wody?

3. Co jaki czas bojki budują gniazda i maja młode ?

4. Około ile sztuk mogę spodziewać się w jednym miocie?

5. Czy prawdą jest że samiec wybiera samice ( jedna z trzech lub dwóch ) a resztę samiec zabija?

 

 

Poproszę o odpowiedzi na moje pytania .

 

p.s jeszcze jedno pytanie

 

6. Kiedy i czy muszę przenieść bojka z ogólnego akwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W takim akwarium +3 będzie wskazane.

2. Bojki dadzą radę ale na tarło proponowałbym wyłączyć.

3. To zależy od różnych czynników i czy się dobiorą.

4. Z tym też jest różnie od kilkunastu do kilkudziesięciu.

5. Wybierać wybiera ale nie zabija reszty bo resztę zazwyczaj się odławia żeby parce już nie przeszkadzały.

6. Po zapłodnieniu lepiej odłowić rodziców żeby gniazdo się nie rozpadło. Albo przed tarłem przenieść parkę do mniejszego zbiornika i tam po tym odłowić mamę i tate(samca po czasie bo się trochę musi pozajmować ikrą.

 

Poczytaj sobie o tarłach bojowników to się reszty dowiesz co i jak :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytania :

Czy lepiej bojki trzymać 1+2 czy 1+3?

 

W tak dużym akwarium możesz trzymać nawet 10 samic i nic złego się nie stanie. W bardzo dużych zbiornikach samiec "czuje się onieśmielony" i może być płochliwy.

 

Jakie warunki zapewnić, co podawać do jedzenia, jakie towarzystwo innych ryb, jak doprowadzić do tarła, wszystko o Bojownikach Syjamskich masz bardzo ładnie tu opisane: http://www.seriouslyfish.com/profile.php?genus=Betta&species=splendens&id=19

 

Ja u siebie mam 1 samca(Żorż) i trzy samice(Żozefa, Elzbieta i Węgierka - pisownia poprawna). Dałbym więcej samic, bo też są piękne, ale planuję jeszcze razbory. Akwarium ma 72 litry po obmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. W moim akwa 112l posiadam dosyć mocny filtr hailea bt 700 bez możliwości regulacji mocy , w związku z tym w akwa jest dość silny prąd . Czy w takim wypadku bojek będzie w stanie zbudować gniazdo , czy raczej będzie ono zbyt szybko poruszało się po powierzchni wody?

Bojowniki w naturze żyją praktycznie w "stojących" wodach więc nawet jeśli na czas tarła (jeśli rozpoznasz, że się zaczęło) wyłączysz filtr, to po włączeniu i tak zrobi się "młyn" i gniazdo może się nie utrzymać. Być może duża ilość Pistii pomoże. Nie wiem jak silny masz ten ruch wody.

Kula na tarło i wychowanie młodych? Odpada. Zainwestuj w jakieś małe akwarium np. 10L i tam przenieś parkę. Po tarle samiczkę zabierz od razu ponieważ będzie atakowana przez samca.

Po tarle Bojowników u samiczek występuję widoczne odrętwienie ciała. Czasem krótkie (20 min.) czasem długie (nawet kilka godzin). Musisz wtedy siedzieć przy samiczce i co jakiś czas pomóc jej zaczerpnąć powietrza np. co 10 min. aby się nie udusiła.

W ogólnym akwarium nie dopuszczaj do rozmnażania bo wprowadzi to zamęt, samiec jest wtedy bardzo agresywny i odgania wszystkie ryby od gniazda. Przy dużym stresie może nawet je zniszczyć.

Co do ilości młodych i dalszej opieki się nie wypowiem bo do tego etapu nigdy nie doszłam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...