Skocz do zawartości

Dlaczego nie wolno przekarmiać rybek ?


Kajolica1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dlaczego nie wolno przekarmiać rybek ?

Dlaczego nie jest to zalecane ?

Jak to wpływa na ich zdrowie ?

Czy przekarmianie może im zaszkodzić ?

 

Dlaczego nie wolno przekarmiać ludzi ?

Dlaczego nie jest to zalecane ?

Jak to wpływa na ich zdrowie ?

Czy przekarmianie może im zaszkodzić ?

 

Sorka, że odpowiedziałem pytaniem na pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś chyba tego co napisał ahaed..

Zadałeś ogólnie dość głupie pytanie. :roll:

Ryby pływające po jedzeniu po powierzchni, aż proszą, żeby im jeszcze dosypać.

Niektóre nie znają umiaru.

Chciałbyś, aby ktoś Tobie wpychał na siłę żarcie? :|

Raczej na zdrowie Ci to nie wyjdzie, dlatego ryby zostały porównane do ludzi, bo to w sumie ta sama sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie i ahaed takąż odpowiedż też dał.Zły wpływ

na zdrowie, zanieczyszczona woda,zwiększenie związków azotowych w wodzie

co w konsekwencji prowadzi do zgonu ryb.

Ahaed,czy sadzisz że przejedzenie u ludzi jest równoznaczne z przekarmianiem ryb możesz to uzasadnić?

Pemerson3 to kobita nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otłuszczenie, otyłość, skrócenie średniej długości życia, ryby w naturze nie jedzą do syta zwykle. Jak mają wolny dostęp do pokarmu, to jedzą ile zmieszczą.

Zachowują się jak dzieciaki z kartą kredytową bez limitu wpuszczone do MCdonald's.

 

Niezjedzony pokarm zalega, gnije, psuje parametry wody. Przekarmione ryby produkują też więcej amoniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ahaed,czy sadzisz że przejedzenie u ludzi jest równoznaczne z przekarmianiem ryb możesz to uzasadnić?

 

 

Nie użyłem nigdzie słowa: przejedzenie. Przejedzenie to świadomy wybór. Przekarmianie to zmuszanie kogoś (osoba, zwierzę) do jedzenia na siłę. W przypadku ryb są to niestety te same płatki sypane po kilka razy dziennie. Często w zbyt dużych ilościach.

Zresztą w akwarystyce panuje od wieków zasada: karmimy tyle ile ryby potrafią zjeść w 10-15 minut. Pokarm podajemy 6 dni, potem 1 dzień głodówki.

Podobne zasady dotyczą innych zwierząt.

 

 

Dlaczego porównałem to pytanie do człowieka? Bo to najbardziej tutaj pasuje.

Czy mielibyście ochotę gdyby ktoś na siłę wpychał Wam jedzenie?

Mieszkać w otoczeniu walającego się jedzenia po podłodze(w akwarium na podłożu)?

Czy mielibyście ochotę jeść wiecznie te same suche płatki?

Pewnie nie.

 

Więc spojrzyjcie teraz na swoich podopiecznych, poczytajcie dokładnie co lubią itp. I podawajcie odpowiednie dawki zróżnicowanego pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej nie użyłeś sformułowania przejedzenie a przekarmianie czyli porównujesz metabolizm ludzki z rybim to nie jest na miejscu.

Ludzie to ludzie ryby to inny świat a przekarmienie w przypadku ludzi nie jest grożne każdy wie na ile może sobie pozwolić,to oczywiste.Odpowiadając na Twój pierwszy post stwierdzam ludzi nie da się przekarmić bo karmią się sami ,reszta pytań pod Twoim postem jest bez znaczenia.

Staraj się pomóc choć sam wiem czasem ludzie zadają głupie pytania ale to nie znaczy że trzeba się tak zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Staraj się pomóc choć sam wiem czasem ludzie zadają głupie pytania ale to nie znaczy że trzeba się tak zachowywać.

To znaczy jak?

 

Że porównałem ryby do ludzi?

Czy to, że się czepiasz słówek a nie zrozumiałeś przekazu?

 

Porównałem ryby do ludzi, aby wielu nowych i niedoświadczonych akwarystów opiekowało się nimi jak najlepiej. Aby uważali je za część rodziny, a nie tylko za zwierzęta, które są "zachcianką". Aby poznali je, ich wymagania żywieniowe itp, itd

 

No ale oki, przepraszam :zamieszany:

Widocznie ja mam inne podejście do zwierząt.

 

 

 

 

Odpowiadając na Twój pierwszy post stwierdzam ludzi nie da się przekarmić bo karmią się sami..

Ryby nie karmią się same. Więc teraz usiądź a ja będę Cie karmił na siłę. To co nie zjesz będę rzucał na podłogę......

 

A dobra, nieważne.

 

Wybaczcie, że sie odezwałem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jak najbardziej za tym co powiedział "ahaed" , powiem więcej jestem dokładnie za formą jakiej użył... wdarła się nuta sarkazmu... i jest tu jak najbardziej na miejscu. pytanie typu " czy przekarmianie" jest godne takiej odpowiedzi... samo słowo przekarmianie jest odpowiedzią na pytanie... Inaczej jakby ktoś zapytał "co się może stać gdy będę podawał zbyt dużo pokarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...