Skocz do zawartości

Ryby rzeczne w akwarium


dawid323
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ryb dzikich nie łap. Zresztą, te z polskich wód potrzebują innych warunków niż te które pochodzą ze stref tropikalnych, poza tym na większość takich rodzimych gatunków masz za mały baniak.

Ja wiem że Okoń F0 to "coś", ale ryby dzikie, które większość życia spędziły w środowisku naturalnym powinny tam zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to chore na początku ale widziałem nie raz w zbiorniku okonie dlatego pomyślałem o stworzeniu zbiornika w którym będą ryby rzeczne.Tropikalne mi padły.Zostały tylko 3 Danio i nie wiem do tej pory jaka była przyczyna.A filtracji raczej nie trzeba aż tak dobrej dla okoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie utrzymałeś rybek które od wielu pokoleń były poddawane akwarystycznej hodowli, to ryb dzikich nie utrzymasz tym bardziej.

W 99% przypadków da się ustalić pewną konkretną przyczynę padania rybek, a takie masowe zgony są zazwyczaj powodowane jakimś błędem w opiece nad akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wędkarz wiesz że większość drobnych ryb krajowych,które nadawały się do trzymania w akwariach już dawno jest pod ochroną prawną,a jeszcze kilkanaście lat temu można je było kupić w sklepach zoologicznych.Natomiast zabranie innych ryb krajowych według reguł regulaminu narzuca wymiar ochronny więc wiesz że nie wolno zabierać narybku,a na wymiarowe ryby trzeba mieć basen nie akwarium.Ale jest kilka gatunków zawleczonych "wyjętych spod prawa"np.Trawianka (Perccottus glenii),

Czebaczek amurski (Pseudorasbora parva) łatwe do utrzymania w akwarium.Natomiast zamiast okonia to o ile się nic nie zmieniło w nowym regulaminie proponuję Jazgarza (Gymnocephalus cernuus),na pewno znasz ryba piękniejsza niż niejedna pielęgnica tropikalna.Dawniej trzymałem te ryby bezproblemowo w akwarium "na żywca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...