Skocz do zawartości

wydajność filtra


azjawi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.Jako początkujący akwarysta mam takie pytanie. Posiadam zbiornik 25l,do niego załączony był fitr wewnętrzny firmy Hanza Aquaristic HJ-411B. Według "danych" na opakowaniu ma on wydajność 300l/godz. Moje pytanie brzmi, czy nie taka wydajność nie za duża do tak małego akwarium?

Dodam, że ten filtr nie posiada regulacji wydajności.

Wielkie dzięki za odpowiedz,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność filtracyjna, a przepływ to dwie różne rzeczy!

Przepływ ma być po prostu taki żeby nie powodować efektu pralki, a przy tym na tyle mocny by powodować cyrkulację wody w baniaku.

300l/h bez regulacji to może być zbyt dużo w 25l. Sam widziałem pompę Aquaela 350l/h w baniaku 54l która musiała być skręcona...

Z 500l na h. było by ok oczywiście filtr z regulacją a tobie polecę FZN1

500l/h w takiej szklaneczce?

FZN1 też trzeba by było mocno skręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując wasze wypowiedzi.

Póki co, można ten filtr zostawić(o dziwo po jego wyczyszczeniu tafla wodu bardzo delikatnie faluje, a przysłowiowe"bąbelki" powietrza ładnie osuwają się po ściance) i rozważyć zakup filtra FZN1?

Wybaczcie moze głupie zapytania, ale nie chciałabym narazić przyszłych mieszkańców zbiornika na "karuzele" wywołaną przez zbyt duży ruch wody, ani tym bardziej ich uśmiercić z powodu braku powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując wasze wypowiedzi.

Póki co, można ten filtr zostawić(o dziwo po jego wyczyszczeniu tafla wodu bardzo delikatnie faluje, a przysłowiowe"bąbelki" powietrza ładnie osuwają się po ściance) i rozważyć zakup filtra FZN1?

Wybaczcie moze głupie zapytania, ale nie chciałabym narazić przyszłych mieszkańców zbiornika na "karuzele" wywołaną przez zbyt duży ruch wody, ani tym bardziej ich uśmiercić z powodu braku powietrza

Używałem FZN-1 w 25L. Polecam. Jest cichy, ma dużą pojemność filtracyjną. U mnie pracował na ok. 1/3 mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[...] załączony był fitr wewnętrzny firmy Hanza Aquaristic HJ-411B. Według "danych" na opakowaniu ma on wydajność 300l/godz.

A to ci niespodzianka! Ja też mam ten filtr (HJ-411B) tylko firma nazywa się SunSun :mrgreen:

Producent mojego 72l akwarium załączył go w zestawie jako wydajne urządzenie filtrujące, przystosowane do do efektywnej filtracji zbiornika tej wielkości. Jednak jak go tylko wyjąłem z pudełka to pomyślałem: "czy to coś, wielkości paczki fajek podoła temu zadaniu?". Teraz, gdy HJ-H11B od kilku dni "filtruje" wodę w moim akwarium stwierdzam, że nalałem za dużo wody, bo gdyby było jej o połowę mniej, to ten filtr może byłby skuteczny. "Deszczownica" to raczej kapiący kran. Efektu pralki nie ma, tylko powolny ruch paprochów na powierzchni.

 

Nie polecam go nikomu. Teraz jestem na etapie wybierania filtra wewn. firmy Aquael.

 

Ta wydajność jest odpowiednia a nawet za mała więc nie ma się o co martwić :)

To sarkazm, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...