Skocz do zawartości

[72l] Czekoladowa rzeczka


Mamut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Hey

No akwarium coś w sobie ma i mi się podoba.Jak tam czekoladowce się trzymają i w jakiej wodzie je trzymasz?Dajesz RO na podmianke i jakie masz paramatry wody?Bo z moich 5 czekoladowców został tylko jeden samiec, reszta która była z innej dostawy nie przeżyła, a są niesamowicie ładne.No i ja płaciłem za nie jakieś 2 razy tyle co ty hehe.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie wiem jak to ująć w słowa co byś zrozumiał... Wydaje mi się, że lepiej by było jak byś "to wszystko" wylał do kibla... Na samym początku to powinieneś zdecydować się jaki typ akwarium jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie, czy jaki Ci się bardziej podoba, czy też jak typ akwarium jesteś w stanie "utrzymać"

 

To się nie trzyma ani kupy ani d**y... Nurzaniec jest zwykłą, prostą, tanią, bez problemową, szybko rosnącą rośliną a mimo to potrafi ładnie wyglądać a u Ciebie.... Jak by piorun w szczypiorek strzelił. Gałęzatka brzydka, brudna a wystarczy wsadzić ją do czegokolwiek ścisnąć kilka razy i gotowe pięknie wyglądająca kuleczka. A tu kicha... Kupa liści nawalonych jak by to miało być BW a tu oświetlenie, że aż w oczy razi. Do tego anubias gdzieś tam pływa samopas zamiast być przychwycony do np korzenia...

 

No i w końcu skoro wysyłasz pw i prosisz o opinie to według mnie wielka kupa brzydkie i zaniedbane. Więc proszę nie wysyłaj wiadomości i nie zmuszaj ludzi do wystawiania komentarza. Jak ktoś uzna, że chce coś napisać to napisze. A ja napisałem bo sam o to poprosiłeś wysyłając do mnie wiadomość - więc proszę nie mniej pretensji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja widzę gupiki i kadrynałki ?

Mieszanina nie jest fajna, a 2 gurami czują się pewnie koszmarnie..

No sory nie ma tam kardynałków są tylko trzy gupiki ;)

Nie wiem jak to ująć w słowa co byś zrozumiał... Wydaje mi się, że lepiej by było jak byś "to wszystko" wylał do kibla... Na samym początku to powinieneś zdecydować się jaki typ akwarium jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie, czy jaki Ci się bardziej podoba, czy też jak typ akwarium jesteś w stanie "utrzymać"

 

To się nie trzyma ani kupy ani d**y... Nurzaniec jest zwykłą, prostą, tanią, bez problemową, szybko rosnącą rośliną a mimo to potrafi ładnie wyglądać a u Ciebie.... Jak by piorun w szczypiorek strzelił. Gałęzatka brzydka, brudna a wystarczy wsadzić ją do czegokolwiek ścisnąć kilka razy i gotowe pięknie wyglądająca kuleczka. A tu kicha... Kupa liści nawalonych jak by to miało być BW a tu oświetlenie, że aż w oczy razi. Do tego anubias gdzieś tam pływa samopas zamiast być przychwycony do np korzenia...

 

No i w końcu skoro wysyłasz pw i prosisz o opinie to według mnie wielka kupa brzydkie i zaniedbane. Więc proszę nie wysyłaj wiadomości i nie zmuszaj ludzi do wystawiania komentarza. Jak ktoś uzna, że chce coś napisać to napisze. A ja napisałem bo sam o to poprosiłeś wysyłając do mnie wiadomość - więc proszę nie mniej pretensji...

Nie mam pretensji o nic przecież,po to są komentarze żeby wyciągać wnioski z nich więc dziękuje Ci za te słowa które zmobilizują mnie do pracy.

 

Oto po 15 minutach pracy.

post-3972-13685171592379_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooooooo proszę bardzo ładnie już dużo lepiej, jeśli jeszcze mogę to dam Ci radę- sadź rośliny bardziej w "kupach" a nie na gdzie popadnie czy gdzie wolne miejsce. Nawet jak ich będzie mniej a będą rosły w kępkach będą ładniej wyglądały. Nurzaniec też ładnie wygląda jak jest w kępce i powoli sam zaczyna się rozrastać i puszczać nowe kłącza.

 

Naprawdę duuuuuuuuuużo lepiej już wygląda ;) POWODZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurzaniec też ładnie wygląda jak jest w kępce i powoli sam zaczyna się rozrastać i puszczać nowe kłącza.

Skoro puszcza nowe kłącza to po co sadzić go w kępkach?

Przeczysz sam sobie.

Roślin nie sadzi się w kępkach ponieważ muszą mieć miejsce na rozrost.

W niedoświetlonych strefach rośliny marnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem po 4zł :) myślałem długi czas na co się zdecydować czy na keri czy na bystrzyki ale też nie wiedziałem czy minor czy poziomkowa,po głowie chodziły mi też miedziki i tęczanka neonowa ale cena mnie odstraszyła na tęczanke. Zdjęcia będą się pojawiać z biegiem czasu i mała charakterystyka ich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego akwarium i tak miedziki średnio by się nadawały. Tak jak i teraz keeri.

 

Te ryby są bardzo ruchliwe, a poza tym proponuje zobaczyć porządnie wyrośniętego osobnika. Nikt nie jest w stanie uwierzyć, że te dwa gatunki rosną naprawdę duże.

 

Ja miałem miedziki w 65cm akwa i już nigdy ich nie kupie do akwa krótszego jak 80cm.

Keeri ma Mei w 100cm akwa. Też nieźle je zapełniają, a stadko do największych nie należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...