Skocz do zawartości

Neonki


Rybek031
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy jakie czy czerwone czy innesa..

Czerwone 5-6

Innesa 14-18

A poza tym jaka masz obsade.?

 

Narazie mam tam kilka gupików, ale zauważyłam, że wczoraj jakiś padł.

Nie chce żeby się męczyły w swoim otoczeniu, więc pomyślałam, że całkowicie zmienię obsade.

Podsumowując - Doperio jak nie będzie żadnej ryby w akwarium to kupie neonki i chyba raczej neoki czerwone bo lepiej zniosą temperatury w akwarium

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam tam kilka gupików, ale zauważyłam, że wczoraj jakiś padł.

Nie chce żeby się męczyły w swoim otoczeniu, więc pomyślałam, że całkowicie zmienię obsade.

Podsumowując - Doperio jak nie będzie żadnej ryby w akwarium to kupie neonki i chyba raczej neoki czerwone bo lepiej zniosą temperatury w akwarium

 

:D

Jesteś początkującą akwarystką? Moim zdaniem zmiana obsady jest bez sensu. Gupiki są chyba rybkami najłatwiejszymi w hodowli, no i rozmnażają się praktycznie w każdym akwarium. Robią "to" same z siebie i nie potrzebują żadnej zachęty :P Twoje 50 litrów jest dla nich w sam raz.

Podaj lepiej jaką masz temperaturę w akwarium i ile masz tam rybek. To że jeden Ci padł nie oznacza, że z reszta będzie tak samo.

 

 

A i jeszcze jedno... Moim skromnym zdaniem czekanie aż wszystkie ryby zdechną (nie robiąc nic żeby je ratować) jest zwykłym barbarzyństwem :oops:

Chyba, że Gupiki chcesz komuś oddać? Ale i tak uważam, że lepiej żebyś została przy tym co masz.

Jednak decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały problem jest taki, że

1. nie chce ich oddawać, wyrzucać, zabijać

2. pisze tu z nadzieją, że dostane jakąś rade

3. w akwa jest ok 25*C, narazie mam 5 gupików i jedno danio w 50L (mniałam więcej danio, ale po zdychały i nie chce kolejnych dokupywać bo to błędne koło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ponownie

1. czekam aż przeżyją swoje życie ... czyli najbliższa wymiana ryb bd gdzieś za rok? Jak nie dłużej. Czyli ogólnie czekam aż starość "je dopadnie"

 

2. To troche dużo ryb bym miała 10 gupików i 12 neonków. Nie za dużo?

 

 

PS

Na samym początku miałam neonki, ale bojownik powybijał, teraz nie mam bojownika, więc moge je bezpiczenie trzymać ( zakładając, że nie spotka je nic gorszego ;/ ) ale z tego co pamiętam to one nie płynęły do jedzenia. No to czy gupiki nie zjadałyby całego jedzenia? A nie chce sypać za dużo bo będzie syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sprawie molinezji. Mam taki problem bo w moiom akwarium mam aż 3 ;/

Nie pisze o tym zazwyczaj bo wiem, że to źle ...

Ale nie wyglądają na duże, nie chce ich oddawać, bo wydaje mi się, że mają bardzo dużo miejsca do pływania.

Z czego jedna z nich ma dokładnie 5 miesiące i 8 dni, bo okociła mi się jedna i wszystkie oddałam ... ( Ta z avka ) a jedna się zabłąkła i potem ją znalazłam...

Co powinnam w tej sprawie zrobić? Podkreślam, że mają dużo miejsca do pływania...

 

 

 

PS (znowu)

Tym razem w sprawie ślimaków. JAK JA MOGĘ SIE ICH POZBYĆ!? Wczoraj na jednej ścianie naliczyłam 50...

 

 

 

 

A co do zjadania jedzenia neonków to pamiętam bo na samym początku miałam 5 i nic nie jadły bo nie dolatywało do nich jedznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dokładne wymiary akwarium i dokładne wypisanie punkt po punkcie co tam obecnie pływa, bo nie uśmiecha mi się analiza wszystkich postów po kolei i podsumowywanie. ;)

Co innego gdyby miały być tam same neony, a co innego gdyby miało być tam też sporo innych ryb.

 

PS:

mniałam więcej danio, ale po zdychały i nie chce kolejnych

Na samym początku miałam neonki, ale bojownik powybijał

I nie padają tylko PADŁA. Jedna, Jedna rybka, a nie kilka.

?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. No to tak. Gdzieś pod koniec sierpnia kupiłam akwarium. Miałam w nim bojownika (x1) gupiki (x2), neonki (x5), danio (x2)

Później oddałam bojownika, bo seryjnie (widziałam) mordował ryby. Przez to nie miałam ani jednego neonka.

Zostały gupiki x2 i danio x2

Dokupiłam troche później 2 molinezje. Okociły się. Często były małe. Oddawałam do sklepu oczywiście. Jedna musiała nie załapać się do kotnika i błąkała się ok. 5 dni. Potem ja znalazłam i zatrzymałam. Miałam Gupiki (x2), Danio (x2), molinezje (x3)

Ze starości padł danio. Przez kilka miesięcy dokupywałam gupiki, bo chciałam dla dobra ryb zrobić akwarium gatunkowe.

Miałam:

- 6 gupików

-1 danio

-molinezje x3

Wczoraj padł gupik. Jutro jadę oddać molinezje i kupić tego ślimaka na ślimaki i otoska.

Wymiary akwarium są takie : 22cm szer, 60cm dł, 31wys.

Jakieś nieforemne awkarium... A i musiałam ściać troche wymiar dł bo przednia szyba jest wypukła.

Nie wiem jak liczyć parametry. Srednia temp. to 25.

Podałam już chyba wszystko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla danio to trochę za ciepła wodą one preferuja niższą temperetaurę. Co do bojownika i neonków u mnie bojownik nie daje sobie rady z neonkami, są tak łapczywe przy jedzeniu, że bojownik głupieje jak cos odpłynie na bok to to łapie i to neony podskubuja bojownikowi płetwy a nie na odwrót, mozliwe że uciebie mordował bo mały litraż. i osobiście uważam że na molinezje 50l to za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to miałem na myśli, ale skoro u ciebie bojownik tłucze neony to muszą być jakieś ospałem, u mnie nawet jak się na stroszy i chce złapać neona nie ma szans, są zbyt ruchliwe a bojownik za wolny. Dla danio 50l też mało one są bardzo ruchliwymi rybami i dynamicznymi no i jak wcześniej pisałem temp wody dla danio za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...