Skocz do zawartości

Neonki


Rybek031
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Najpierw napiszę jakie mam akwarium i co w nim się znajduje.

60 l

4 molinezje

5 gupików

6 neonków

i rośliny.

2 dni temu gupiki zaatakowały jednego osobnika ze swojego stada i padł jak również glonojada. No i teraz neonki które zawsze pływały na dnie akwarium w środkowej jego części schowały się pod liśćmi i nie wypływają, tak jakby zastygły. Temperatura w akwarium 24 stopnie. Nie wiem czy boja się ataku gupików czy może są chore. Nie mają żadnych nalotów, plamek itp Pozostałe rybki są bardzo ruchliwe, pokarm pochłaniają. Dostają płaską łyżeczkę płatków i dwie tabletki. A jeszcze jedno obgryzły całkiem jedną roślinkę. Proszę o pomoc co może dolegać neonkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że obgryzają roślinki. Moje neony też siedzą często razem w 1 zakątku a od czasu do czasu wypływają- siedzą zazwyczaj gdy ktoś podejdzie do akwarium. To dlatego, że są to bardzo płochliwe ryby. A jeszcze spytam- jakie masz gupiki? Endlera, pawie oczko? A i ile litrów ma twoje akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam 60 l jak już pisałam :) Gupiki pawie oczka. Tylko ze wcześniej neonki nie siedziały w kącie tylko w samym centrum. a roślinkę jedna objadły doszczętnie, tylko łodygi zostały, nie wiem czy nie za mało daję pokarmu (łyżeczka płaska płatków i dwie tabletki), wszystko pochłaniają :) , nic nie zostaje na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam 60 l jak już pisałam :) Gupiki pawie oczka. Tylko ze wcześniej neonki nie siedziały w kącie tylko w samym centrum. a roślinkę jedna objadły doszczętnie, tylko łodygi zostały, nie wiem czy nie za mało daję pokarmu (łyżeczka płaska płatków i dwie tabletki), wszystko pochłaniają :) , nic nie zostaje na dnie.

wiesz co zobacz, bo to własnie neony mogą obgryzać płetwy twoim gupikom, przy endlerkach nie ma czegoś takiego. Ale takie sytuacje zdarzają się. Może kup im troszke roślinnego pokarmu tropicala? Jak neony jedzą i nie mają innych pozostałych objawów to daj im spokój na razie i obserwuj, jak jeszcze będą siedziały w kącie to wtedy pomyślimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zmieniło ale nie na dobre. Coś nie tak z moimi gupikami. Z pięciu zostały mi dwa, które atakowały siebie nawzajem, padły mi trzy ciężarne samiczki. Zostało 1 na 1 i musiałam gupiki odizolować bo już mi do molinezji się dobierały, to znaczy atakowały. Powiem szczerze ze jeszcze czegoś takiego nie widziałam. Jak nie ma gupików to nawet neonki podpływają do szyby. Widocznie coś z tymi moimi gupikami nie tak. No i ślimaki mi się zalęgły, czym się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...