Skocz do zawartości

Moje 54litry-aktualizacja str.4


łuska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odwaliłam dużo roboty, odnowiłam wszystko i jeszcze będę to "usprawniać" jednak na dzień dzisiejszy:

 

filtr-nieznany

grzałka TetraTec

podłoże-żwir bazaltowy

rośliny- Kabomba, Moczarka, Nurzaniec, gałęzatka

dodatki-kryjówka z kokosa, korzeń, kamyki

obsada: 4-neony inessa, 3-neony diamentowe, 2 gupiki endlera, 3- molinezje, które z resztą sprzedaje, 2 zbrojniki, 1 krewetka amano

temperatura wody-26*C

pokarm- Tropical jajeczny, Tropical wysokoproteinowy, Tropical SuperVit, Pokarm dla krewetek Tropical, cardinia nano sticks

nawóz- Planta Gainer Classic

 

dziękuję Wojtkowi za pomoc przy akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamut sam jestes do oddania bardzo dobra obsada,a molki i tak do oddania sa.

To jest ładna obsada ? :zamieszany:

 

Szczerze ? No niestety, ale nie podoba mi się. Strasznie sztuczne, mało roślin i do tego wszystkie na trzecim planie. Dokup roślin na dwa pierwsze plany i wymień obsadę, wtedy pogadamy. Jak na razie 3/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli chodzi o roślinność to nurzaniec strasznie przytłacza akwarium, jak się rozrośnie będzie to w akwarium będziesz miała jedną wielką plątaninę liści. Zdecydowanie powinnaś iść w kierunku mchów. Kokosa obsadzić, jakieś cienkie gałązki dołożyć i też dać mech. Korzeń bardzo ładny, ale już te białe kamyki wyglądają sztucznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojniki zostaw (zaraz po mnie pojadą- he) ja kiedyś w identycznym baniaku z powodzeniem rozmnażałem je.

Dlaczego ta woda taka mętna?

A kamyki polej octem- jak zrobi się piana to są wapienne i zatwardzają wodę.

Ryby maja wielką wole życia i przetrwania gatunku, rozmnożyły by sie i w 15l. Zbrojnik niebieski rośnie do ok. 12cm czyli 5 krotność długości zbiornika. Ledwo będzie miał gdzie pływać. No ale cóż ryby głosu nie mają i nie mają jak pokazać że się męczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obsada tak ... ja bym zdecydowala się na jedne neony , albo te innesa czy tam czerwone albo diamentowe i żeby było ich tak 8 sztuk. zbrojniki do oddania na pewno ( wiem że ciężko jest bo ludzie nie chcą w sklepach też nie bardzo ale chociaż się postarać ) .

krewetki też 6 sztuk tak no i endlerki możnaby zostawić.

tego kokosa bym wyjęła albo obsadziła mchem.

oświetlenie jakie jest w akwa ?

rośliny ok tylko ten nurzaniec jakiś taki wielgaśny , wzięłabym go w róg akwarium gdzieś.

termometr schowaj gdzieś na tył , za rośliny i wykombinuj jakiś pierwszy plan ;p

a korzeń weź albo w prawo albo w lewo , ładnie ułóż i też obsadź jakimś anubiasem.

te białe kamienie moim zdaniem nie pasują.

ogólnie na plus ale trzeba kilka rzeczy zmienic ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzięki Kolorek, co prawda dowiadywałam się w sklepie i diamentowe z inessa mogą tworzyć jedno stado. Fakt pływają razem wszystkie. Jażeniówka 120 W ale nie wiem czy nie zmienię na bledszą ze względu na neony, kamyki może faktycznie nie pasują.

 

120 wat no nieżle się zaopatrzyłaś w oświetlenie 2.2 w/l to całkiem dobre warunki na hodowlę glonów.

Dodaj nawozy jako turbodoładowanie i nitki piękne jak świt o poranku.

Ps.krewetki amano są gatunkiem stadnym powinno się je hodować w liczbie conajmniej 6-8 sztuk

do tego rosną dość sporych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeg-popełniłam bląd wtedy. ;) mam 20W a nie 120. (sprostowanie)

 

Edit

 

 

Jeszcze do tamtego zdjęcia dorzucę to zdjęcie :)

 

post-8723-13685164051929_thumb.jpg

 

Andrerw: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...