Skocz do zawartości

FILTR KASKADOWY VERSAMAX / FZN-2


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem również włókninę z tetratec (bo akurat taka była) - tylko teraz, którą stroną włożyć do koszyczka ( jest mechata i gładsza ) i czy na czy pod gąbkę?

 

Ja bym wrzucił tak, żeby woda najpierw przepływała przez gąbkę, inaczej włóknina zapcha ci się bardzo szybko... a którą stroną? nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ja bym dał mechatą frontem do kierunku przepływu wody ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To pokrętło służy do regulacji nachylenia.

Wiem,już je również zamontowałem i wypoziomowałem na boku akwa.

Filtr odpalony i już filtruje.

Pokrywę ciąłem brzeszczotem i nożem.

 

Zakupiłem również włókninę z tetratec (bo akurat taka była) - tylko teraz, którą stroną włożyć do koszyczka ( jest mechata i gładsza ) i czy na czy pod gąbkę?

 

Ja bym wrzucił tak, żeby woda najpierw przepływała przez gąbkę, inaczej włóknina zapcha ci się bardzo szybko... a którą stroną? nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ja bym dał mechatą frontem do kierunku przepływu wody ;)

Też tak myślę, niech najpierw pochodzi na gąbkach a później dam na wierzch włókninę.

Dodaję foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodząc w szczegóły budowy, o ile wiem to wirnik jest tutaj przed wkładami filtracyjnymi. Jak wirnik po paru miesiącach się "zapaćka" może stać się minimalnie słyszalny, ale to taka dosłownie ledwo zauważalna zmiana. Tak mała że nie chce mi się rozkręcać swojego modelu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodząc w szczegóły budowy, o ile wiem to wirnik jest tutaj przed wkładami filtracyjnymi. Jak wirnik po paru miesiącach się "zapaćka" może stać się minimalnie słyszalny, ale to taka dosłownie ledwo zauważalna zmiana. Tak mała że nie chce mi się rozkręcać swojego modelu. :P

 

Z tego co obejrzałem na szybko to żeby dostać się do wirnika to wystarczy tylko odkręcić plastikową nakrętkę - więc w czym problem żeby wyjąc i wypłukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba i tak wyjąć cały silniczek bo nie wygodnie wyjmować wirnik a jak tam naleci piach to prawie to nie możliwe

No tak ale silniczek jest tylko na kabelku i łatwo się wysuwa,no chyba, że mowa o piasku to wtedy lepiej nie ruszać-racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...