Skocz do zawartości

FILTR KASKADOWY VERSAMAX / FZN-2


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuje ten filtr do 112l akwa i chcę się upewnić czy na pewno zmieści się na boczną szybę.

Jeśli ma go ktoś to prosił bym o zmierzenie szerokości nie całej kaskady a szerokości pod , którą trzeba podciąć pokrywę- zaznaczyłem na czerwono na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to luzik, bo gdzieś wyczytałem, że 23,5cm- a to chyba ma tak jak myślałem ale fzn3.

Wiem,że służą w mniejszych baniakach ale mogą być zamontowane na tylnej szybie.

Słyszałem ,że fzn2 jest cichszy niż fzn3 i dlatego kupuję 2.

Ten filtr ma służyć u mnie jako mechaniczny i chciałbym w niego włożyć włókninę- tylko jaka?

Jako biologiczny jest już jbl e900 myślę ,że oba razem dadzą sobie spokojnie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie oba dadzą rade. Nawet sam JBL e700 by w tym baniaku dał radę. Jako sam mechanik to FZN-2 na pewno wystarczy.

 

Co do włókniny.

Nie polecam AQUA SZUT. W mojej FZN-1 włożyłem tą włókninę, to po 3 dniach ja wyjąłem ponieważ wszędzie w filtrze zapychały osiadały się te nitki. W koszyczkach po 2 dniach zapchały się szczeliny do wylotu wody. Ogólnie włóknina rozpadała się zapychając filtr. Zamiast włókniny daj gąbki, które są w oryginale do tego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w 112 i się mieści

Rozumiem, dzięki jak się sprawuje?

Spokojnie oba dadzą rade. Nawet sam JBL e700 by w tym baniaku dał radę. Jako sam mechanik to FZN-2 na pewno wystarczy.

 

Co do włókniny.

Nie polecam AQUA SZUT. W mojej FZN-1 włożyłem tą włókninę, to po 3 dniach ja wyjąłem ponieważ wszędzie w filtrze zapychały osiadały się te nitki. W koszyczkach po 2 dniach zapchały się szczeliny do wylotu wody. Ogólnie włóknina rozpadała się zapychając filtr. Zamiast włókniny daj gąbki, które są w oryginale do tego filtra.

No właśnie nie chce gąbek tylko włókninę żeby wyłapywała jak najmniejsze drobiazgi z akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się świetnie a mam ten standardowy wkład no ale musiałem FZN2 zastosować bo zewnętrzny wszystkiego nie zbierała na piasku wszystko widać więc mogę śmiało powiedzieć że jest dobrze

No właśnie, jbl mam zasypanego ceramiką i biobalami, woda kryształ tylko nie raz pływają małe drobiazgi, których chciałbym się pozbyć.A jak masz ustawiony przepływ- na maksa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam fabryczne gąbki i nic w wodzie nie pływa niepożądanego. ;)

U mnie przepływ nie na maxa, bo na maxa filtr jest głośniejszy.

Oczywiście że tak i sądzę że to mało i mam w zapasie kamień napowietrzający bo jak coś pływa na powierzchni to uruchamiam pompkę

A pokrywę dam radę podciąć nożykiem do tapet?Mam ślad w pokrywie do wycięcia i mam nadzieję,że łatwo pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak łatwo nie jest jak się wydaje i ja u siebie ciąłem brzeszczotem a potem przeszlifowałem pokrywę papierem ściernym.

Ja niby mam już takie nacięcia po których podetnę wzdłuż, ale brzeszczot i taśmę ścierna również mam jak by co.

Cicho pracuje?Podłożyłeś coś między filtr a szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=8&t=29666

 

Tu masz 2 foty... jedną pokrywę wyciąłem za wysoko (tak jak był zaznaczone na pokrywie) ale oczywiście nie zmierzyłem, że filtr jest niższy i teraz przez to dziursko mocno paruje woda, zwłaszcza przy większej różnicy temperatur między wodą a otoczeniem.

Na drugim zdjęciu filtr szczelnie wypełnia otwór i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=8&t=29666

 

Tu masz 2 foty... jedną pokrywę wyciąłem za wysoko (tak jak był zaznaczone na pokrywie) ale oczywiście nie zmierzyłem, że filtr jest niższy i teraz przez to dziursko mocno paruje woda, zwłaszcza przy większej różnicy temperatur między wodą a otoczeniem.

Na drugim zdjęciu filtr szczelnie wypełnia otwór i jest ok.

Ok,dzięki.

Jak wytnę tak jak zaznaczyłem na rysunku - będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kaskada zakupiona (fzn2)- małe pytanko czy podkładacie coś pod pokrętło nachylenia, które dotyka szyby?Na załączniku zaznaczyłem czerwonym kółkiem.

Zakupiłem również włókninę z tetra tec (bo akurat taka była) - tylko teraz, którą stroną włożyć do koszyczka ( jest mechata i gładsza ) i czy na czy pod gąbkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...