Skocz do zawartości

Piranie czerowonobrzuche


chudy3681
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"BAJECZNIE PIĘKNA RYBA , SREBRNA, Z CZERWONYM PODBRZUSZEM, KARK OBSYPANY SWIECĄCYM BROKATEM, BARDZO MUSKULARNA, SYLWETKA TZW. BULDOGOWATA, CIEKAWY PYSZCZEK, Z NOZDRZAMI I BARDZO OSTRYMI JAK BRZYTWA TRÓJKATNYMI ZĘBAMI. GRUBE WARGI , WIELKIE OCZY, DOSKONALE WIDZĄCE RÓWNIEŻ W CIEMNOSCI. MAJĄ ZDOLNOŚĆ POSTRZEGANIA ŚWIATŁA , KTÓREGO NIE ODBIERA LUDZKIE OKO, ALE W POSZUKIWANIU OFIARY KIERUJĄ SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM WĘCHEM, WYCZULONE NA KREW PODOBNIE JAK REKIN. WRZUCONY KAWAŁEK MIĘSA WOŁOWEGO 120 GRAM MOJE STADKO ROZRYWA I ZJADA W KILKA SEKUND. DORASTAJĄ MNIEJ WIĘCEJ DO 35 CM, JEDNAK WIĘKSZE NIŻ 30 SĄ BARDZO RZADKO SPOTYKANE, W NIEWOLI, CZYLI W *OWYCH AKWARIACH. NIE MA WYRAŹNYCH RÓŻNIC MIEDZY SAMICĄ A SAMCEM, W NATURZE ZAMIESZKUJĄ RZEKI CENTRALNEJ CZĘŚCI ANDÓW. MAŁO WYMAGAJĄCE, TO JEDNAK UWAŻANE SĄ ZA GATUNEK NADZWYCZAJNIE RZADKI, W CZARNYCH WODACH RZEK. PARAMETRY: TEMP *-27 st C GH - DO 16 st dH KH - 4 st dH PH - 6,5 - 7,5 PROWADZĄ STADNY TRYB ŻYCIA W AKWARIUM NALEŻY PIELĘGNOWAĆ GRUPĘ CO NAJMNIEJ 10 OSOBNIKÓW."

 

Wniosek z tego taki,że potrzebujesz duuużego akwa.Jakieś 1000L powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powyżej 300litrów. Z nimi raczej nie będziesz mógł trzymać innych ryb, ze względu na to, że te ryby są mięsożerne.

Yorki z piraniami [nie wiem czy tymi konkretnymi, nie chce mi się sprawdzać - w każdym razie z mięsożernymi :P ] hodował... gupiki endlera które nic sobie nie robiły z większego towarzystwa. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powyżej 300litrów. Z nimi raczej nie będziesz mógł trzymać innych ryb, ze względu na to, że te ryby są mięsożerne.

Yorki z piraniami [nie wiem czy tymi konkretnymi, nie chce mi się sprawdzać - w każdym razie z mięsożernymi :P ] hodował... gupiki endlera które nic sobie nie robiły z większego towarzystwa. ;)
Gupiki mogły sobie nic z tego nie robić bo nie wiedziały o co kaman-poza tym jak długo?.

Miałem jedną piranię z pielęgnicami i z żałobniczkami.Wszystko było o.k. do pewnego momentu.Chwila-odj...b i po żałobnicach.

A tekst przytoczony przeze mnie jest autorstwa hodowcy tych ryb.

Chyba lepiej się tym sugerować niż tematem Yorkiego,który piranie miał bo miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie trochę o nich czytałem i mogę powiedzieć, że min. to 500l na stadko ok. 6 szt.

Możesz je trzymać z innymi rybkami lecz piranii nie możesz zbyt często karmić samym mięsem choć są to mięsożercy to nie pogardzą jakąś dobrą zieleninką. Jeśli podajesz zbyt często pokarmy mięsne wtedy wzbudzasz w nich agresję (tak jak np. psy zjadające surowe mięso :D) co powoduje chęć zapolowania na innych lokatorów akwa. Musisz też pamiętać,żeby zbyt ich nie przegłodzić ponieważ wtedy zacznie się jadka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki mogły sobie nic z tego nie robić bo nie wiedziały o co kaman-poza tym jak długo?.

O ile pamiętam były tam jako żywy pokarm/producent żywego pokarmu.

Szczerze mówiąc, nie ma też w tym nic złego. Jeśli ryby są przeznaczone na karmę to nawet jak będzie po nich to nic się nie dzieje.

Chciałem tylko zaprzeczyć mitowi że z piraniami nie da się utrzymać żadnych innych ryb.

Miałem jedną piranię z pielęgnicami i z żałobniczkami.Wszystko było o.k. do pewnego momentu.Chwila-odj...b i po żałobnicach.

A tekst przytoczony przeze mnie jest autorstwa hodowcy tych ryb.

Chyba lepiej się tym sugerować niż tematem Yorkiego,który piranie miał bo miał.

Mieć ryby/rybę, a hodować to też nie to samo, jak już zeszliśmy na ten temat. Myślę że śmiało można powiedzieć o Yorkim że je hodował. Trzymał stadko w wielkim baniaku i dobrych warunkach. To że gupiki przeżyły należy traktować jako ciekawe doświadczenie. Nic nie odejmowałbym Yorkiemu, tylko dlatego że w baniaku docelowo wylądowało coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powyżej 300litrów. Z nimi raczej nie będziesz mógł trzymać innych ryb, ze względu na to, że te ryby są mięsożerne.

Yorki z piraniami [nie wiem czy tymi konkretnymi, nie chce mi się sprawdzać - w każdym razie z mięsożernymi :P ] hodował... gupiki endlera które nic sobie nie robiły z większego towarzystwa. ;)
Może piranie nie zauważyły tych gupików? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...