Skocz do zawartości

Filtr zewnętrzny 45l


magd0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaki filtr zewnętrzny byłby dobry do 45l? Chodzi mi by był nie drogi(tak do 140zł), nie musi być markowy, ale by był dobry. Co sądzicie o tych: http://allegro.pl/aquael-filtr-kubelkow ... 82265.html

 

I jeszcze jedno: Czy w kubełkach o przepływie np 1000l/h można regulować przepływ, tzn zmniejszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubły z zasady są lepsze od kaskad, ale przy tym litrażu możesz po prostu nie zauważyć różnicy między kubłem a kaskadą.

Rozwinę tę myśl dalej, przy 45L kaskadę będziesz czyścił co 3 miesiące a kubeł co 6 albo i raz na rok, poza tym z kubełkowego filtra do baniaka idą tylko dwie rurki które możesz ustawić jak chcesz i gdzie chcesz, ssanie na lewej szybie a wlew na prawej lub obie obok siebie. Kaskadą już nie masz takiego pola manewru bo zawsze będzie odstawać od szyby z 15cm i jak się ma pokrywę to trzeba wyciąć większą dziurę. Ale mając 140zl na filtr brał bym MiniKani120. Zresztą mam oba te filtry i z obu jestem zadowolony, co prawda FZN-3 musiałem trochę zmodyfikować, ale już jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, ale po co się pchać w FZN, za 140zl można już mieć minikani 120, który daje dużo więcej możliwości niż FZN.

Pewnie i masz rację.Ale jak mogę komuś zaproponować coś czego nie używam. :zamieszany:

Mam u siebie w małych akwariach po montowane te właśnie kaskady i jestem z ich pracy zadowolony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinę tę myśl dalej, przy 45L kaskadę będziesz czyścił co 3 miesiące a kubeł co 6 albo i raz na rok

A ja powiem tak - osobiście wole dać 70zł i czyścić co 3 miesiące, niż 140 i czyścić co pół roku. Przynajmniej jeśli chodzi o tak mały baniak. ;)

Za oszczędzone 70zł autorka tematu może sobie kupić jakieś podstawowe testy wody jeśli ich nie posiada, bardziej się przydadzą. ;)

Co do tych rurek, masz rację, ale przy 45l nie robi to dużej różnicy.

Mam FZN3 w baniaku 96l i jestem mega zadowolony

Myślę że do Twojego zbiornika super rozwiązanie

 

Tutaj by wystarczył w zupełności FZN1. Do FZN2 jeszcze warto dopłacić te 10zł, ale do dużo droższego i trochę głośniejszego FZN3 moim zdaniem już nie warto. Tu już lepiej dopłacić do minikani. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy do 45 litrów? Nie widzę potrzeby testowania wody w takiej kałuży, wystarczą regularne podmiany 10 litrów na tydzień. Nie przekarmianie zwierzaków i rośliny pobierające związki pokarmowe z wody. A zaoszczędzoną kasę wydał bym na rybki i pokarm. Ale i tak bym kupił Miniaka zamiast fzn'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związki azotu, tak. Z tym sobie można poradzić nawet w dużym baniaku bez testów jeśli wszystko robimy jak należy. Gorzej jeśli chcemy zbadać ph/twardość np. dla krewet, a nie wiemy jaką wodę mamy w karnie. 70zł wystarczy na całkiem przyzwoite testy dla tych parametrów. ;)

 

No ale to już trochę zbaczamy od tematu filtracji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu a mam pytanie.

Na dniach chcę sprawić sobie minikani do zbiornika 45 litrów. W tym momencie mam wewnętrzny unifilter 250 ale nie jestem zadowolony. No i tu mam dylemat. Czy w momencie uruchomienia filtra zewnętrznego mogę wyjąć filtr wewnętrzny, czy powinienem zostawić go na jakiś czas aby filtr zdążył dojrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...