Skocz do zawartości

Filtr do 160litrów


Navenyer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym Was prosić o radę w sprawie filtra do mojego akwarium. Jest to standardowe 160litrów (100x40x40), akwarium ogólne.

Obecnie posiadam Aqua Szut Senior Plus 1000 N i zastanawiam się czy on wystarczy a jeżeli nie to co byście poradzili lepszego? Zależy mi żeby zamknąć się w kwocie około 120 zł. Czy warto patrzeć na takie wynalazki http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-502-d ... 99042.html http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-3 ... 87172.html ?

Z góry dziękuję za pomoc i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to moze sobie nie poradzic.

 

poniewaz filtr musi przefiltrowac calą objętość akwarium 5 razy w ciągu godziny aby byl w miale wiec wychodzi

5x160=800l/h a on ma 650

 

wiec jakbys kupil zeby mial z 1000l/h wiec wtedy bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr HW-302 http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-3 ... 87172.html

jest podobno bardzo dobry i tani do tego na ten litraż co posiadasz wręcz idealny

Sam zakupiłem HW-303a do mojej 260tki ale jeszcze nie wystartowała wiec nic więcej nie mogę Ci powiedzieć na temat tego kubełka

Ten 302 i 303 ma sporo osób u nas na forum i są mega zadowoleni wiec myślę że warto

Wiem wiem, zaraz inni będą pisali że to jakaś chińszczyzna itd ale to nie marka filtruje :P

A dlaczego mamy płacić 4 razy tyle za takie samo działanie. Nikt tego nie będzie oglądał bo to nie kobieta z którą się pokazujemy czy auto którym jezdzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr HW-302 http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-3 ... 87172.html

jest podobno bardzo dobry i tani do tego na ten litraż co posiadasz wręcz idealny

Sam zakupiłem HW-303a do mojej 260tki ale jeszcze nie wystartowała wiec nic więcej nie mogę Ci powiedzieć na temat tego kubełka

Ten 302 i 303 ma sporo osób u nas na forum i są mega zadowoleni wiec myślę że warto

Wiem wiem, zaraz inni będą pisali że to jakaś chińszczyzna itd ale to nie marka filtruje :P

A dlaczego mamy płacić 4 razy tyle za takie samo działanie. Nikt tego nie będzie oglądał bo to nie kobieta z którą się pokazujemy czy auto którym jezdzimy

 

o tej chińszczyźnie pogadamy za rok , jak tobie się wirnik rozklekocze , a oś będzie wyżłobiona jak wiertło, przy czym będzie wydawał dźwięk starego diesla. :zamieszany:

 

Ludzie jak chcecie dobry filtr to nie ważna jest marka tylko dwie podstawowe cechy oś ma być ceramiczna i przechodzić rzez wirnik na wylot przytrzymując wirnik w dwóch miejscach, reszta w których oś kończy się z wirnikiem to podziała rok , ew dwa , przy tym nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tej chińszczyźnie pogadamy za rok , jak tobie się wirnik rozklekocze , a oś będzie wyżłobiona jak wiertło, przy czym będzie wydawał dźwięk starego diesla. :zamieszany:

Mam go od hmm.. początek tamtych wakacji? Nic nie klekocze - działa jak działał. Co więcej nie tylko ja tak mam, bo znam osoby które mają go dłużej i nie narzekają.

Nie wszystko co tanie i chińskie jest złe, są chlubne wyjątki od "tandety". ;)

Masz ten filtr? Jeśli nie to nie patrz na stereotypy. ;)

reszta w których oś kończy się z wirnikiem to podziała rok , ew dwa

Powtórzę to co pisałem nie raz. Jak coś się zepsuje, choć na to się nie zapowiada - to kupie sobie nowy na zapas, albo i dwa. Tak czy siak wyjdzie taniej niż coś markowego. ;)

Stać kogoś? Niech daje 400zł za filtr. Jak ktoś chce oszczędzić może dać 110zł i też będzie zadowolony.

Zależy mi żeby zamknąć się w kwocie około 120 zł.

Jeśli autor tematu ma ograniczony budżet to choćby wszyscy mu polecili coś markowego to i tak tego nie kupi. A za 110zł, nic lepszego nie znajdzie. Pamiętajmy o tym. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to moze sobie nie poradzic.

 

poniewaz filtr musi przefiltrowac calą objętość akwarium 5 razy w ciągu godziny aby byl w miale wiec wychodzi

5x160=800l/h a on ma 650

Ten który obecnie mam teoretycznie posiada właśnie te 1000l/h. Kwestia czy wydajność taką ma jedynie na papierze czy faktycznie jest to dobry filtr ;)

Stąd moje pytanie czy warto kupić http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-hw-3 ... 87172.html coś takiego czy to co mam obecnie wystarczy i nie ma konieczności żeby zmieniać.

Obsada

15x neon inessa

4x platynka

3x molinezja

1x labeo zielony

1x zbrojnik

1x bojownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to moze sobie nie poradzic.

 

Przepływ jest całkowicie drugorzędnym parametrem jak chodzi o filtracje.

Ważna jest ilość miejsca na wkłady. Dlatego kubeł 400l/h jest nieporównywalnie wydajniejszy od wewnętrznego 1000l/h. Na sam przepływ nie patrz. Przepływ ma być taki żeby nie robić pralki.

Ten który obecnie mam teoretycznie posiada właśnie te 1000l/h. Kwestia czy wydajność taką ma jedynie na papierze czy faktycznie jest to dobry filtr

Ma mniej, ale to i tak bez znaczenia. Mam go w podobnym litrażu i daje spokojnie radę.

Jeszcze raz powtarzam, wydajność filtracyjna, a przepływ to dwie różne rzeczy. ;)

To co masz obecnie nie wystarczy, ale możesz zostawić go sobie w roli "mechanika" jak już będziesz miał kubeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzę na stereotypy tylko nie lubię szajsu , jesteś świeżym akwarystą, jak tobie zacznie się wszystko walić na raz to wtedy zobaczysz, mam kilka zwalonych filtrów , i 4 grzałki aquaela , po prosu przekonałem się na własnej skórze nie raz .

 

A teraz taka opowiastka , wczoraj byłem sobie w sklepie kupowałem sobie odpieniacz , ale mniejsza z tym . Jak to w sklepie stoi regał na nim 3 zbiorniki wszystkie 3 podłączone do kubełków , 2 akwaria woda kryształ, w jednym taka sobie, podchodzi znajomy sprzedawca gadamy o lepszym gorszym sprzęcie , mówi to tak jak z tymi trzema akwariami 2 są podłączone na eheimach , jedno na aquaelu , zgadnij które ? :zamieszany:

 

To jest jak za samochodami , tata to też samochód , du.. przewiezie , ale czy tak komfortowo i szybko jak audi

 

Zawsze jak się zepsuje możesz taki zepchnąć do rowu i kupić drugi , ale i tak nigdy nie poczujesz frajdy jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jak za samochodami , tata to też samochód , du.. przewiezie , ale czy tak komfortowo i szybko jak audi

Doskonale Cie rozumiem, ale jak kogoś nie stać na audi - to w deszczu lepiej jechać maluchem za 100zł, niż radośnie tuptać na nogach. Analogia do chińskiego kubła i filtra wewnętrznego.

Auto ma jechać, filtr ma filtrować. Bajery, marka, komfort - kwestia kasy i potrzeb.

Jak kolega może dołożyć do 400zł, to oczywiście. Dostanie super filtr ze średniej półki. Ale jak nie ma dołożyć, to i chińczyk wystarczy i sprawdzi się nieporównywalnie lepiej niż ten wewnętrzny. ;)

Jakbym zakładając akwarium miał na tyle środków, to pewnie kupiłbym Eheima - no ale miałem podobny budżet co autor tematu i wybrałem najlepsze rozwiązanie w tej cenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem lepiej się szarpnąć na ten hw-302. Markowy owszem człowiek by chciał no ale póki co poza zasięgiem.

To teraz pare pytań co do tego filtra. Czy kupując go deszczownia wystarcza czy trzeba dokupić brzęczyk? Jak z głośnością pracy- można przy nim spać? ;) no i czy standardowa pokrywa wromak wymaga jakiś ogromnych przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując go deszczownia wystarcza czy trzeba dokupić brzęczyk?

U mnie wystarcza w zupełności.

Jak z głośnością pracy- można przy nim spać?

Głośność porównywalna do [wyciszonej] kaskady FZN2, czyli jest cichszy od większości wewnętrznych które miałem. Filtr cichy, co prawda nie bezszelestny, ale zamknięty w szafce praktycznie nie słyszalny. Można przy nim spokojnie spać. ;)

czy standardowa pokrywa wromak wymaga jakiś ogromnych przeróbek?

Jeśli nie masz standardowo otworów na węże to będzie trzeba wyciąć dwa małe. Nic wielkiego, przy kaskadzie musiałbyś dużo więcej wyciąć. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać mnie na kilkanaście droższy filtr od tego ktory zakupilem, czyli HW-303a

Nie zrobilem tego ze wzgledu na to ze po co mam placic tyle skoro dziala tak samo.

Koledzy z forum mowili ze sa zadowoleni a nie maja go rok wiec jakos dalej dzialaja jak nalezy. Filtr powstal na bazie innego filtra markowego. A robiac ten filtr juz znali wady i zalety innego filtra wiec wiedzieli co ulepszyc

Kolega ktory wspomnial o autach :)

Pamietamy chyba wszyscy jakie marki byly w czolowce WRC :) Subaru i Mitshubishi a teraz mamy jakies Fordy i inne duperszmity

Co o tym swiadczy? Ktos cos musi zrobic zeby inni mogli podpatrzec i zrobic cos lepszego bo juz znaja slabosci poprzednikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze się wtrącę, jeśli się nie mylę mam ten filtr (HW-302) chyba najdłużej (od Maja 2009r) ze wszystkich znanych mi użytkowników tego forum (ale mogę się mylić).

 

Wykonanie: jedyny mankament to to, że ciężko wyciąga się środkowy kosz ( nie wiem czy u innych jest tak samo). Cała reszta, czyli deszczownica skimery szmery bajery są wykonane z dobrego plastiku i nie wyginają się w ręku jak to ktoś kiedyś napisał. Co do tematu wirnika, pomimo prawie 2lat pracy działa poprawnie nic się nie rozklekotało i filtr nadal jest cichy tak jak na początku, a jego wydajność nie spadła.

 

Wydajność: Najcięższa próbę jaką u mnie przechodził to w czasach kiedy miałem malawi, spisał się na medal, nie czyściłem go z byt często a wodę wciąż miałem krystaliczną, oczywiście pracował razem z filtrem wewnętrznym ale o wydajności tylko około 320l/h. Kubeł ma miejsce na trzy kosze więc daje nam to możliwość wsadzenia do niego różnych mediów filtracyjnych, co zwiększy jego efektywność.

 

Gdybym miał go ocenić za całokształt, to daje mu 4+, bo zdaje sobie sprawę, że istnieją lepsze filtry, ale niestety już droższe. Myślę, że to dobry pierwszy kubeł dla początkującego i średnio-zaawansowanego akwarysty, który wie w jakich warunkach przyjdzie mu pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...