Skocz do zawartości

Co to za glon i jak się go pozbyć?


Sledziks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też ,to wygląda na zielenice. ;)

A tak ode mnie ,to na fotce którą pokazałeś jest anubias---ta roślinka jest cieniolubna i jeśli właśnie ma za duże oświetlenie,to dostaje take plamki zielone,czyli zielenice.

Dziękuję za poradę mam taki sam problem. Jedna sadzonka jest w bardziej zaciemnionym miejscu i bardzo ładnie rośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ,to wygląda na zielenice. ;)

A tak ode mnie ,to na fotce którą pokazałeś jest anubias---ta roślinka jest cieniolubna i jeśli właśnie ma za duże oświetlenie,to dostaje takie plamki zielone,czyli zielenice.

Dziękuję za poradę mam taki sam problem. Jedna sadzonka jest w bardziej zaciemnionym miejscu i bardzo ładnie rośnie.

Proponuję przed zakupem jakieś roślinki.poczytać najpierw o niej i o tym co tak naprawdę ona potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Nie sugerujcie się tym za bardzo co mówią do nas sprzedawcy i jak bardzo chwalą sobie roślinki w różnych warunkach.Oni chcą tylko sprzedać ,a nie uprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to anubias i wiem, że on nie potrzebuje dużego światła. U mnie jest w cieniu zrobionym przez limnobium, więc o to się nie martwię bo nowe listki są zielone i ładnie się rozwijają. Anubias po prostu był kupiony z tymi glonami, jest on wielkości bocznej ściany 200 litrowego akwarium, kupiłem za 20 zł ;) Dziękuję za odpowiedzi, jak walczyć z zielenicami to sobie już znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek mojego znajomego-anubias taki sam jak twój-te same glony co u Ciebie + nitki. Znajomek obciął wszystkie liście i zostawił tylko kłącze z korzeniami. Trochę zdziwiony byłem jak zobaczyłem jak zaczęły rosnąć nowe liście(dosyć szybko).

 

Jak się do tego odniesiecie? Po prostu silna roślina?

Zaznaczę że przy wysokości akwarium 70cm oświetleniem jest 9W mała świetlóweczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...