Skocz do zawartości

rybki


yaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelhodowca

Jak bym tego teraz nie przeczytał a bym poszedł do sklepu i były by tam takie z 10 cm, to bym je pewnie kupił i za parę lat nie wiedział bym co z nim zrobić... (a jeszcze w sklepie by polecili je nawet do 30 L pewnie)...tak to jest ryba rośnie...trzeba pierw przeczytać zanim się coś kupi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa już ze 5 razy była podana, opanujcie się ;P

pierwszy raz jak spojrzałam to biorac pod uwagę ta krzywizne przedniej scianki myslałam ze akwarium konczy sie jakies 10cm za pyskiem ryby. faktycznie jest tam oko wiec musi być co najmniej drugie tyle zeby sie taka druga rybka zmiesciła. jestem naprawdę ciekawa jakie są prawdziwe rozmiary tego akwarium.

yaro przyznasz się i pokażesz cały zbiornik? ten naprawdę wyglada na niewielki i moze dobrze by było rozważyć zakup większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś wie co się mogło stać z moimi neonami czerwonymi? Jeszcze wczoraj miałam 9 neonów, a dziś mam już 7. Przeszukałam całe akwarium i nic :-( Oprócz neonów mam też: 9 danio, 6 tęczanek, 3 kiryski i dwa zbrojniki lamparcie. Czy zbrojnik mógł zaatakować neony? Ma ok 10cm i wychodzi tylko w nocy, więc praktycznie go nie widać. Zmasakrował prawie całkowicie dość dużą roślinkę. Daję mu też tabletki dla glonojadów,ale nawet nie wiem czy je zjada,bo wychodzi i żeruje tylko jak zgaszę światło.Pomóżcie!!! Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś wie co się mogło stać z moimi neonami czerwonymi? Jeszcze wczoraj miałam 9 neonów, a dziś mam już 7. Przeszukałam całe akwarium i nic :-( Oprócz neonów mam też: 9 danio, 6 tęczanek, 3 kiryski i dwa zbrojniki lamparcie. Czy zbrojnik mógł zaatakować neony? Ma ok 10cm i wychodzi tylko w nocy, więc praktycznie go nie widać. Zmasakrował prawie całkowicie dość dużą roślinkę. Daję mu też tabletki dla glonojadów,ale nawet nie wiem czy je zjada,bo wychodzi i żeruje tylko jak zgaszę światło.Pomóżcie!!! Dzięki

ja mam takiego zbrojnika ok 20 cm i jest bardzo spokojny a po zatym on jest roslinozerny moze zdechly i je obgryzly inne ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki hodowlane

 

Młode osobniki w niewielkiej grupie można trzymać w dużym akwarium, jeśli mogą bez problemu wydzielić swoje terytoria i hierarchię. Jeśli nie uda nam się takich warunków spełnić, to hodujemy pojedynczo osobniki lub z innymi dużymi gatunkami. Akwarium nie powinno być zbędnie ozdobione, wystarczą korzenie i odpowiednia ilość roślin w celu zapewnienia półcienia. Stosujemy nocne oświetlenie, by obserwować jego zachowanie. Parametry wody nie maja większego znaczenia, jeśli jej ogólna jakość jest dobra.

 

 

Ty nie spełniasz zednych warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notopterus chitala ta ryba dorasta do 80-110cm i około 3 kg wagi

 

aby trzymac ja w akwa hodowcy polecają zbiorniki 2400 / 3000 L MINIMUM

 

załóżmy ze "hodowca" kupił małą 8cm bo takie sa sprzedawane i tak mu urosła - oddaj chłopie do zoo.. jak nie wiedziałes co kupujesz a 2 kwestia jak to wygląda jesli jestes sadystą to na dodatek nie masz zmysły estetyki ot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...