Jump to content

Neony Czerwone


tomek1995s
 Share

Recommended Posts

Oddaj, oddaj, oddaj... w kółko to samo... Sprzedawca nie po to handluje, żeby przyjmować z powrotem czy zamieniać, zwłaszcza żywy "towar" (pomijam uzasadnione reklamacje) który może wrócić w całkiem "niekoniecznym" stanie. A potem co? kwarantanna czy od razu do nowego klienta... jak to się skończy nie trudno przewidzieć. Myśleć to trzeba przed a nie po :P

post-1148-13685162885695_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz możliwość i okazje wymienienia ich na neony zielone, lub Inneski - to wymień, bo te gatunki bardziej nadadzą się do takiego akwarium.

 

Jeśli nie masz i nie planujesz dokupywać innych ryb, to myślę że w 60l nie będą miały jakiś strasznie złych warunków. ;)

Sprzedawca nie po to handluje, żeby przyjmować

Niektórzy sprzedawcy się cieszą jak ktoś oddaje ryby. Nic za nie nie płacą, a sprzedają z sporym zyskiem. Ryby z hurtowni są co prawda śmiesznie tanie, ale i tak lepiej dostawać je za darmo. ;)
Link to comment
Share on other sites

Nie słuchaj, hoduj to co Ci się podoba, a akurat z neonkami jest to powód wymyślony...

Akwarium ma cieszyc nasze oko, " a tym znawcom ryb to jestem ciekawa gdzie rozum wsysło" wiedza internetowa to wszystko.

A który człowiek trzyma w domu, w akwarium czy gdziekolwiek indziej cos co mu sie nie podoba?

Tym bardziej troche logicznie ile kosztuje akwarium które tu najczesciej polecaja.... sorry ale nie kazdy sra kasa...

Link to comment
Share on other sites

Akwarium ma cieszyc nasze oko, " a tym znawcom ryb to jestem ciekawa gdzie rozum wsysło" wiedza internetowa to wszystko..

"Sory" ale cieszy Cię oglądanie jak rybki męczą się w zbyt ciasnym akwarium? Nikt minimalnych wartości litrażowych konkretnych gatunków nie wyssał sobie z palca.

Nie słuchaj, hoduj to co Ci się podoba

Neonki ok, ale innym powiesz to samo? Np. ludziom trzymającym bocje wspaniałe, sumy rekinie, czy zbrojniki lamparcie w 100l?

 

Akwarium ma cieszyć oko, owszem - ale to też dom dla żywych zwierząt. Należy zapewnić im godne "minimalne warunki". Ryby spędzają w akwarium całe życie, nie może być dla nich źle dobrane. Poza tym skoro patrzysz na to przede wszystkim od strony "wizualnej", to zdrowe ryby, trzymane w prawidłowych warunkach wybarwiają się zdecydowanie bardziej, są żywsze i pokazują swoje naturalne zachowania - w przeciwieństwie do tych trzymanych w złych warunkach.

 

Współczuje podejścia, a temat uważam za wyczerpany więc zamykam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...