Skocz do zawartości

czerwone skrzele u ryb


Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zastanów się nad rybami i poczytaj o obsadach do 60 l akwariów i ten zamek wywal bo to dla dzieci 5 letnich jest bo kto teraz zamki pcha do akwarium to dziecinada sorki ale musiałem :) A za jasno nie będzie jak rośliny zaczną rosnąć bo cień będą dawać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oświetleniu 30 w na 60 czyli 0,5 w na l to będą glony więc proponuję dokupić przynajmniej tzw. CO2 w płynie bo będą glony i proponuje zmienić podłoże na inne bo to jakieś nie bardzo jest np. na czarne oraz zmienić filtr np. na kaskadę FZN2. Wiem że same wydatki ale odpicujesz akwarium a jak masz kasę to będzie git ale roślin i tak marnie kupiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt podłoże to landrynki jakieś. Zamek ceramiczny oczywiście zastąpisz jakimś korzeniem albo ładnym kamieniem albo kamienna grotą... Też uważam że kulki są dobre. Ale z nawozami na początku lepiej uważać. U mnie przez długi okres czasu za nawóz robiła ziemia do kaktusów i kulki-wystarczało. Co do sadzenia roślin to przycinaj korzenie tylko jeśli są naprawdę za długie. Napisałeś że przy podmiance wody dajesz uzdatniacz-skończ z tym.Odstaw kranówkę w wiadrach z rana,na drugi dzień wlewasz bez uzdatniaczy(tak się powinno robić).Ja leje nie odstaną i też jest dobrze. Światło musisz zmienić-dodać, na 60L 15W to mało. Kolejna sprawa to filtr. Odczep wężyk który podaje powietrze.

przez ten wężyk trochę zmniejsza się wydajność filtra.

 

I ostatnie-obsada do wymiany. Zapytaj w sklepie, może wymienisz na ryby odpowiednie dla twojego litrażu.

Poczytaj jak się startuje zbiornik, żebyś ryb nie wpuścił po 2 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik 60 l

obsada:

-2 skalary

-2 kosiarki

-2 glonojady

-2 żałobnice

-1 kirys

-1 mieczyk

-1 welon

-4 gupiki

-4 danio

-3 neony

filtr aquael fun plus 320l\h

Wow! Jaka zupa rybna! Twoja obsada jest bardzo zła... Jak można trzymać welona, który jest zimnolubny z rybkami, które są ciepłolubne??

Skalary- sio

Kosiarki- nie wypowiadam się

Glonojady- yyy, jakie? sio

Żałobnice- nie wypowiadam się

Kirys- rybka stadna, dopełnij

Mieczyk- po jednym się nie trzyma

Gupiki- szybko Ci się rozmnożą (chyba, że to samce) osobiście nie polecam, ale jak kto woli

Danio- yyy, jakie? Za małe akwa na danio, sio

Neony- jakie? Dopełnij, żeby było stadko

 

Twoje główne problemy:

- źle dobrana obsada

- niesprawdzanie parametrów (chociaż pH ;) )

 

Iiiii: rośliny, sztuczne mogą wytwarzać toksyny, które są powodem wielu chorób ryb.

 

Tak w ogóle to serdecznie powodzenia Ci życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...