Skocz do zawartości

czerwone skrzele u ryb


Rekomendowane odpowiedzi

Masz jedną żałobniczkę czy kilka? Jak się ona zachowuje? Pływa skokami, zatacza się czy tak jak wcześniej płynnie... Inne ryby mają podobnie? Ogólnie to czerwony kolor to jest naturalny kolor skrzeli. Na tym zdjęciu wygląda to tak, jak by ryba nie miała pokryw skrzelowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba pływa zachowuje się jak zdrowa ogólnie mam 2 żałobnice 1 z nich ma ta dziwna narośl tylko ona jedyna z całego akwarium coś takiego ma

to nie wina tej roślinki roślinka jest od czwartku w akwa a ta sytuacja z rybka dużo dużo wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pasożyty. Dasz linka z kąd czytałeś? Albo nazwę pasożyta? Czytałem i znalazłem inne informacje o pasożytach-znaczy inne objawy.

 

zbiornik 60 l

obsada:

-2 skalary - małe akwarium

-2 kosiarki

-2 glonojady _ jakie? tęż może za małe akwarium

-2 żałobnice - wola gdy jest ich więcej i za małe akwarium

-1 kirys - jaki? Jest rybą która powinna żyć w grupie-tak z 4 może 6

-1 mieczyk - większego akwarium potrzebuje, lepiej się by czół w haremie

-1 welon - do oddania

-4 gupiki

-4 danio - jakie? Ale też chyba za mały zbiornik, nie mam pewności.

-3 neony - ryba ławicowa, masz ich za mało

filtr aquael fun plus 320l\h

- ja mam w 45L akwarium filtr 500L/h, z czasem, w miarę przybrudzenia traci na wydajności tak że wydaje mi się że twój nie będzie miał 320l/h po jakimś czasie i to może być za mało,ale niech się jeszcze ktoś wypowie.

 

 

 

A rośliny, ogrzewanie oświetlenie, inne ozdoby(jak kamienie, korzenie)

 

 

Daj fotkę akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ryb masz za dużo i niektóre nie nadają się do twojego akwarium więc i NO3 po podmiance trochę zmaleje a potem znów wzrasta zapewne do krytycznego poziomu i ogólnie nie masz żadnych żywych roślin i nie wiesz jakie warunki panują w akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...