Skocz do zawartości

bimbrownia-wydłużenie wytwarzania CO2


Ankh083
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie napewno każdego z nas irytuje to,że po tygodniu czasami trochę dłużej trzeba robić nowy zacier.

Ja mam sposób na przedłużenie działania bimbrowni.Jak już bimbrownia przestaje pracować, wystarczy do zacieru dodać 4-5 ziemniaków drobno pokrojonych i dolać szklankę wody z rozrobionymi 10dkg drożdży(ale można i bez drożdży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak jak z mascia na szczury - swietnie likwiduje te szkodniki- szczura nalezy złapać, posmarować maścią i czekać - po około godzinie szczur zdechnie.

:D

 

Wkrawanie ziemniaków to właściwie taka sama praca co przygotowanie nowego zacieru - chyba , że chodzi o oszczędności cukru - w takim wypadku sądze , że od początku można by cukier zastapić ziemniakami czy innym warzywem lub owocem - też będą fermentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze jak na początku dasz ziemniaki to to nie działa,i nie wiem dlaczego.Już to sprawdzałem.Sposób działa tylko wtedy jak bimbrownia przestaje pracować i dodajesz ziemniaki.Bimbrownia ponownie zaczyna pracować po około 3-4 godzinach.Wytwarzanie Co2 jest bardziej gwałtowne niż na początku, jak zacier jest tylko z cukru.

No i tak jak napisałeś można zaoszczędzić cukier który w ostatnich dniach zdrożał,i wszytko wskazuje na to, że będzie jeszcze droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielę się wiedzą doświadczonego kolegi który pracuje w sklepie zoologicznym (bardzo dobry sklep). Proponował mi zastosowanie drożdży nie tych zwykłych piekarskich tylko do produkcji win. Jak to sam powiedział: "wydajność jest wyższa o około 20%". Ponoć później zaczynają przetwarzać cukry na ferment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę;) Świetny sposób. Po jakim czasie ta "burzliwa" fermentacja powraca do normalnego stanu ;)?

nowy filmik,fermentacja spowolniła i tak już się utrzyma przez co najmniej tydzień, a nawet dłużej zależy ile się dodało ziemniaków

 

Próbował już ktoś tego sposobu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cztery dni temu dodołem do bimbrowni utarte ziemniaki tarłem je na cieńkie paski jak na surówke i chciałbym powiedzieć że bimbrownia już ciągnie 4 dzień i czały czas tak samo około 1bąbel na sek rzeczywiście w pierwszy dzień nieżle bublowało, dodam że nic nie dodawałem oprócz oczywiście ziemniaków naprawde pochwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem jest wino z ryżu. Fermentacja jest długa i stabilna. Minusem tego jest to że potrzebujemy mieć 15l butle. A plusem to że mamy dużo CO2 w długim czasie stabilnie dostarczane do akwa ok 1miesiąc do całkowitego ustania fermentacji. No i jeszcze dobre winko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...