Skocz do zawartości

100l - Moje co nieco


Bziumek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:

 

Wymiary to 80x40x35

Litraż 112l

Osprzęt:

Świetlówki: 2x Diversa 18W

Grzałka: Hailea 50-60hz 100W

Filtr: Hailea HL-BT700 o przepustowości 690l/h

 

Podłoże: Kamień, Piasek

 

Obsada:

1x Bystrzyk ogonopręgi

1x Glonojad

3x Gurami dwu plamiste

6x Molinezja ostroustna

2x Kiryski

 

Zdjęcia całości:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Prosił bym o pomoc w identyfikacji tych obiektów :)

Jestem świeży w temacie akwarystyki, jak dawkować im pokarm?

Ten który dostalem to:

Dafina, Wodzień oraz wysoko proteinowy Tropical.

Jak sie pozbyć glonów, ślimaków? I jak ulepszyć obsadę?

(Roślinki musze i tak kupić nowe, od poprzedniego właściciela dostałem tylko 1...)

 

Nowości:

Obsada:

Gurami Całujące x2

Kiryski x4

Pstraczki x3

i Helenka :)

 

Do tego roślinki:

Hydrophila polisperma

Limnophilla sesiliflora

 

Zdjecia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa ma 112l. A w ogóle odczekałeś czy od razu po zakupie akwarium wpuściłeś ryby? Niedziwie się że Ci ryby zdychają skoro woda jest prosto z kranu to po pierwsze, widać że akwa nie miało czasu żebuy się wyklarować(powinno co najmniej 2tygodnie odstać bez ryb najlepeij z roslinami) wyjmij te muszle. I na tym ostatnim zdjęciu to wgłębka a nie glon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki zanim weszły do akwarium czekały półtory godziny.

Pozatym rybka nie zdechła u mnie :) tylko u starego właściciela.

To nie jest nowe akwa, dlatego mnie to nęka (Ślimaki wyszły z podłoża chociaż płukałem i zalewałem je wrzątkiem) A co do glonów to chyba z własnej głupoty (nie wiedziałem czy dać ich czy nie wiec je dodałem) stwierdzając iż za mało zieleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ryba to na 80% molinezja ostroustna,i nie słuchaj że muszle zakwaszają wodę za dużo o chemi wiem muszle zmieniają parametry wody czyniąc ją zasadową nie kwaśną.Podawaj pokarm wysokoproteinowy Tropikala jest najlepszy z tego co masz.Na plagę ślimaków zaopatrz się w 10 ślimaków hellene wybiją je w ciągu 2 tygodni(może

 

skalar ryba stadna hahahaha może jeszcze ławicowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Usunąć muszle? (dlaczego)

 

... muszle zakwaszają wode

Czytając fora staram się przyswajać jak najwięcej potrzebnej mi wiedzy na temat akwarystyki.

Jednak ostatnimi czasy, jak zajrzę tutaj w tematy. To sam juz nie wiem :zamieszany:

To ja jestem taki głupi? Czy po prostu nie nadążam już za trendami jakie tutaj ostatnio panują :zamieszany:

 

Rozumiem, że muszle zakwaszają wodę, tak?

Oki. Zapamiętałem.

 

Teraz tak:

Zakładam akwarium biotopowe czarnych wód. Potrzebuję tam miękką, kwaśną wodę. Czyli powinienem dać tam muszle. Tak?

Z tego co napisałeś to tak.

 

No to idziemy dalej tym tokiem myślenia.

Jeżeli natomiast robię tanganikę, gdzie potrzebuję twardą wodę. To co wtedy mam tam dać ? :shock: Korzenie?? :shock: Czy zamiast podłoża dać od razu cement? :zamieszany:

 

Edit:

 

Po 1 Skalar to ryba stadna więc min 6 sztuk

 

Skalar to nie jest ryba stadna. Stadne sa barany i owce.

Skalary kupuje się w wiekszej ilość niż docelowo ma ich być. Czyli kupujesz np: 10 aby z nich dobrały się 3-4 pary.

 

Po 2 Za małe masz akwa na skalary

 

Uzasadnij?

Bo za moich czasów, to skalary się rozmnażało w 80l. Rosły do normalnych rozmiarów i nie karłowaciały. No ale ja się nie znam ;).

Przy okazji. Z obsadami też sobie chyba jaja robicie. Za rok się okaże, że na jedną krewetkę RC potrzeba 200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...