Skocz do zawartości

Obsada do 60l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar w jak najbliższym czasie założyć akwarium 60l

Narazie po małym namyśle wyszło mi to:

*8 Neonów Inessa

*4 Kiryski na dno

*2 Otoski

*HAREM Prętnik Karłowaty lub *HAREM Prętnik Morelowy

 

Jak myślicie jest to dobre rozwiązanie :?: Jak nie to piszcie co bym musiał zmienić DODAĆ ODEJMNĄC lub całkiem inna obsada

PROSZĘ

POZDRAWIAM :mrgreen:

 

Z Góry Dzięki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowidzi

A co myślicie o dodaniu dwóch takich BIAŁYCH MOLINEZJIJak ktoś wie jak ona się nazywa i czy pasuje do tej obsady

Szukałem po necie i niema nazwy tej Białej rybki ani wymagań

Z góry dzięki......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że mówisz o molinezji żaglopłetwej (występują odmiany białe), a tak w ogóle, to nie ma mowy o molinejzach, za małe akwa, w odpowiednim akwarium powinny urosnąć do ok. 8cm, w 60 l raczej ci się nie uda :) . Danio też nie, bo potrzebują długiego zbiornika, tak myślę od 60cm i małego stadka (najmniej 5). Może pomyślisz o jakichś bystrzykach? żałobniczkach? kardynałkach? bystrzyk czerwony, razbora klinowa? kombinuj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar w jak najbliższym czasie założyć akwarium 60l

Narazie po małym namyśle wyszło mi to:

*8 Neonów Inessa

*4 Kiryski na dno

*2 Otoski

*HAREM Prętnik Karłowaty lub *HAREM Prętnik Morelowy

 

Jak myślicie jest to dobre rozwiązanie :?: Jak nie to piszcie co bym musiał zmienić DODAĆ ODEJMNĄC lub całkiem inna obsada

PROSZĘ

POZDRAWIAM :mrgreen:

 

Z Góry Dzięki....

Moim zdaniem obsada jest bardzo dobra co do gatunków tylko pozmieniaj ilości

10 neon

5 kiryski

5 otoski

harem prętnika lub parkę pielęgniczki borelli lub p. ramireza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. co do neonów kirysków i otosków to ryby stadne minimum 5 szt, dla tego taka ilość. Zastanów się jeszcze nad rybami dennymi czy nie lepiej wybrać jeden gatunek otoski abo kirysy w większej liczbie. Co do borelli http://www.akwarium.net.pl/adv/pielegniczki.htm na samym dole masz zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że mówisz o molinezji żaglopłetwej (występują odmiany białe), a tak w ogóle, to nie ma mowy o molinejzach, za małe akwa, w odpowiednim akwarium powinny urosnąć do ok. 8cm, w 60 l raczej ci się nie uda :) . Danio też nie, bo potrzebują długiego zbiornika, tak myślę od 60cm i małego stadka (najmniej 5). Może pomyślisz o jakichś bystrzykach? żałobniczkach? kardynałkach? bystrzyk czerwony, razbora klinowa? kombinuj :D

 

jeśli chodzi o molinezje to jak najbardziej ja mam ich kilka bo mi się rozmnożyły i maja po 8 cm na bank, a tez mam zbiornik 60l mam również danio w nim i maja się znakomicie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. co do neonów kirysków i otosków to ryby stadne minimum 5 szt, dla tego taka ilość. Zastanów się jeszcze nad rybami dennymi czy nie lepiej wybrać jeden gatunek otoski abo kirysy w większej liczbie

Myśle ze w akwarium przydaja sie zarowno otoski jak i kiryski. Z tego wzgledu najlepszym wyjsciem bedzie kupic po 5 sztuk. To raczej male rybki wiec nie zrobia ci tłoku. Neonki tak samo - nie jedza duzo i tak samo malo brudza :) Do tego wszystkiego parka spokojnych pielegniczek i bedzie miodzio :) Ja polecam ci gorąco prętniki karłowate - bardzo ladne, kolorowe i spokojne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra obsada.Możesz jeszcze dodać z trzy danio pręgowane.

Sretetete, Danio ryba stadna, nie pisz głupot chłopakowi.

 

nie zachowajcie się ludzie tak jakbyście wszystkie rozumy pozjadali...

Jeżeli ktoś tutaj zjadł rozum, to Ty i niestety musiałaś go szybko strawić bo nie widać z tego co piszesz po nim śladu. Co z tego, że się rozmnażają, są pewne normy i należy się ich trzymać. Karpie też trzymają w wannach w TESCO przed świętami ale to wcale nie znaczy, że jest im tam dobrze.

 

10xNeon

5xKirysek Pstry

5xOtosek

2+1 Prętnik Karłowaty lub Pielęgnica Ramireza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bądź niegrzeczny i nie ubliżaj mi na forum!!! pozjadać wszystkie rozumy znaczy że się wymądrzacie jak byście wszystko wiedzieli a ty napisałeś tak jak bym była jakaś pusta idiotką a wcale nią nie jestem i sobie nie życzę takich tekstów na mój temat! trochę kultury osobistej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że jesteś idiotką ani nie przezywał. Molinezje potrzebują dużego akwarium a to, że je trzymasz w mniejszym ja na ich potrzeby to już twoja sprawa. :roll:

 

Może nie jesteśmy najmądrzejsi i nie pozjadaliśmy wszystkich rozumów ale na pewno wiemy o wiele więcej niż przeciętny akwarysta. :|

 

Obsada jest znakomita :) (chodzi mi o 10 neon, 5 kirys, 5 otosek i harem pielegniczek..) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...