Skocz do zawartości

Ocieranie bokiem o dno


Migdek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zaobserwowaliście może u waszych ryb, żeby czassami ocierały bokim o dno szybkim ruchem? Ryby nie pokazują żadnych niepokojących dodatków na ciele ani nie są ospałe lub brak apetytu. wszystko jest ok..Tylko się zastanawiam co to jest te ocieranie...Płynie powoli i nagle szybkim ruchem otrze się o dno bokiem jedynm lub drugim i płynie dalej czasem powtarzając czynność. Nie zdaża się to bardzo często..Ale o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest jakieś 2 tygodnie a może i dłużej..Wcześniej akwarium nie było często obserwowane..Teraz je mam przed sobą prawie więc widzę częściej zachowanie ryb. Ale żadnych oznak chorób. A dzisiaj tylko 1 ryba tak zrobiła (molinezja)..Czasem też danio..Ale to jest rzadkie zjawisko... To jest tak, że np dzisiaj jedna tak zrobi albo dwie, potem 2-3 dni pzrerwy, potem znów to samo, dzień przerwy..Nie, że ciągle..Czasami.. Nie martwi mnie to tylko ciekawi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ocieraly sie bardzo po półrestarcie akwa jakies 4 tygodnie temu. Ocieraly sie i brzanki i neonki - na zmiane. Za jakis czas przestaly i do tej pory nie zachorowaly. Moze niektore ryby sa wrazliwe na zmiany w wodzie i to powoduje u nich podraznienie ciala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są niczym podrażnione. Przecież mówię juz poraz kolejny, że nie ma ŻADNYCH objaw chorób. Tylko mnie to ciekawi.

czasami choroba przebiega niby bezobjawowo,lepiej na zimne dmuchać niż stracić ulubieńca,zostaje obserwacja łusek,skóry,płetw,oddechu,skrzeli,kału,i speedowanie oby wszystko było ok ;);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim byłym akwarium też widziałem takie zachowanie u ryb ale potem oglądałem jakiś film przyrodniczy o rybach i tam w naturze sie tak ryby zachowywały ale nie potrafili wytłumaczyć dlaczego one tak się zachowują jednak przestałem się tym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...