Skocz do zawartości

Płukanie filtra


Agnes76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czyszczę przy każdej podmiance wody.

Zbyt często.

 

Wszystko zależy od typu filtra, ja robię tak:

-wewnętrzny - raz na dwa/trzy tygodnie, zależnie od tego jak się zapcha.

-kaskada - raz na miesiąc/dwa

-kubeł - mam go pół roku, jeszcze nie czyściłem i na razie nie zamierzam go otwierać, może za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę przy każdej podmiance wody.

Zbyt często.

 

Wszystko zależy od typu filtra, ja robię tak:

-wewnętrzny - raz na dwa/trzy tygodnie, zależnie od tego jak się zapcha.

-kaskada - raz na miesiąc/dwa

-kubeł - mam go pół roku, jeszcze nie czyściłem i na razie nie zamierzam go otwierać, może za kilka miesięcy.

 

Czyszczę i podmieniam wodę co 1.5 tygodnia. Tyle czasu wystarcza żeby filtr mocno zmniejszył swoją wydajność. Dlatego czyszczę. Myślę jednak że nie za często. Wiem że nie powinno się czyścić filtra podczas podmianki. Ale płuczę go tylko w wodzie z podmianki i nie płucze zbyt dokładnie, tak że raczej nie będzie problemu ze znacznym spadkiem ilości bakterii. Filtr wewnętrzny gąbkowy 500l/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w tym wypadku, czyszczenie filtra [kubła] co 1,5 tygodnia nie byłoby najmądrzejszym rozwiązaniem. Gdyby to był wewnętrzny to co innego. ;)

To zewnętrzny HW 302.

Słaby jak na ten litraż. Ja go mam w 168l i to nie samego tylko razem z FZN2.

Co do czyszczenia, otwieraj go nie częściej niż na pół roku. ;)

Jakie masz tam wkłady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czekało mnie pierwsze czyszczenie filtra od momentu zalania baniaka. Przez pierwszy miesiąc chodził bez rybek. Po wpuszczeniu rybek 6 otosków + 4 bojki filtr zaczął bardzo szybko się brudzić (a to jeszcze nie kompletna obsada w moim zbiorniku). Po wyczyszczeniu normalnie jak ręką odjął, zasuwa filterek jak głupi, a zamulenie filtra było spowodowane pewnie tym, że zaraz po zalaniu, w zbiorniku latało dużo pyłu który się wytrącił z podłoża (JBL Manado). Filtr wypłukałem w wodzie którą zlałem do podmianki, i zrobiła się bardzo brązowa, wręcz jak kawa (i tutaj na pewno wina manado). Teraz myślę, że przy samych rybkach filtr nie powinien się tak szybko zamulać.

 

Dodam tylko, że mam filtr wewnętrzny "Aquael Turbo350" z deszczownicą (o ile to ważne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...