Skocz do zawartości

1W / 1L


Rekomendowane odpowiedzi

Czy 1W na 1 L wody to o wiele za dużo w akwarium 54L? Chciałam dokupić taką żarówkę na tył akwarum http://allegro.pl/swietlowka-zarowka-26 ... 90558.html Mam już świetlówkę 15 O barwie 6500 i moduł 11W 8000K. Czy wystarczy dać na tył http://allegro.pl/swietlowka-zarowka-13 ... 86928.html i nie szaleć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

...a pod żwirkiem ziemię ogrodową...

 

Nie dawaj więcej światła. Zajrzyj w tematy o LT. Nawet bimbrownia może byc trudna do opanowana.

Według mnie :

-Zostaw światło jakie masz

-bimber oki, niech tam sobie gdzieś delikatnie "pyka"

-cierpliwości ;) Akwa na ziemi startują dopiero za jakiś czas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wiem o co Ci chodzi. Ten efekt zaobserwujesz na dobrych podłożach, dużo swiatła, co2. Jednak jak masz ziemie to musisz sie wstrzymać troszkę. Zaufaj mi i zrób tak:

fotke akwa dzisiaj, za tydzień, za dwa, za trzy. Na końcu zrób po miesiącu. Pokaz mi te 4 zdjęcia, a ja się spytam Ciebie czy widzisz róznicę.

Wchodzimy w taki układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi. Ten efekt zaobserwujesz na dobrych podłożach, dużo swiatła, co2. Jednak jak masz ziemie to musisz sie wstrzymać troszkę. Zaufaj mi i zrób tak:

fotke akwa dzisiaj, za tydzień, za dwa, za trzy. Na końcu zrób po miesiącu. Pokaz mi te 4 zdjęcia, a ja się spytam Ciebie czy widzisz róznicę.

Wchodzimy w taki układ?

Jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No to oki . Umowa stoi. 4 fotki akwa chce zobaczyć za miesiąc.

 

ps: jak mnie nie znasz dobrze to informuje, że interesuje się fotografią i z nadesłanego zdjęcie potrafię odczytać wszystko :P . A datę to już w szczególności ;) Wchodzisz w pakt z diabłem.Pamiętaj o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oki . Umowa stoi. 4 fotki akwa chce zobaczyć za miesiąc.

 

ps: jak mnie nie znasz dobrze to informuje, że interesuje się fotografią i z nadesłanego zdjęcie potrafię odczytać wszystko :P . A datę to już w szczególności ;) Wchodzisz w pakt z diabłem.Pamiętaj o tym ;)

Już się boję :shock::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Fota akwa, miałaś robić co tydzień. Pora zacząć.

Wczoraj zrobiłam zdjęcie przecież :P Dziś małe przemeblowanie, korzeń dałam na przód, mech podcięłam i wyczyściłam, 5 rybek zmieniło lokum no i będę zamawiać roślinki nowe. Anubias pogubił prawie wszystkie liście :( Śmród straszny, bo przy pniu zgniły łodyżki :( Przesunęłam go w sam kąt z prawej strony... może odżyje.

Aha i sąsiad dał mi symfonię złota i sole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj ... z symfonią i solami uważaj nigdy w życiu od razu pełnych dawek... bo bedziesz miała tak jak ja i poznasz wszystkie możliwe glony po kolei :)

Wiem wiem, soli dałam dziś 4 krople a symfonii 1 ml :P Ale później podmieniłam wodę i od jutra odrobinę będę dawać i obserwować

 

To tylko K2SO4 a nie wszystkie sole :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obsadzie którą masz w ogóle nie podawałbym żadnego mikro póki nie zobaczysz typowych objawów niedoboru Fe, a prawdopodobnie nie zobaczysz bo przy podmianach 30% tygodniowo i średniej ilości rybek raczej go nie zabraknie.

 

widzisz ja zatrułem 112L na początku Fe... sinice zeszły gladko, ale razem z liściami, nitki i krasnorosty na szczescie odpadły po ograniczeniu mikro i wprowadzeniu Easy Carbo, a z zielenicami już się prawie rozprawiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obsadzie którą masz w ogóle nie podawałbym żadnego mikro póki nie zobaczysz typowych objawów niedoboru Fe, a prawdopodobnie nie zobaczysz bo przy podmianach 30% tygodniowo i średniej ilości rybek raczej go nie zabraknie.

Do tej pory dawałam Fe i easy carbo ale Fe już odstawiłam i narazie może po kilka kropli tego K2SO4 i tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

pytanko: Anubias był sadzony w gruncie czy na korzonku/kamieniu? Anubias, przynajmniej ten, który ja mam nie lubi podłoża i wymaga sadzenia np na korzeniu... kiedyś posadziłem do gruntu i zgnił korzeń... i śmierdział ;)

Posadziłam go na smoczej skale, przywiązałam żyłką i liście zaczęły odpadać, ze 2-3 miało dziurki ale reszta odpadła, która wydawała się całkowicie zdrowa :x Mało pawia nie puściłam jak poczułam ten smród :D Nie wiem... może za jasno mu było? Jeden miły forumowicz napisał mi tak: ,,Lekiem było schowanie jednego pod korzeń a drugiego przełożyłem w cień nadwódki dębolistnej i obciąłem chore liście. Już po tygodniu zaczęły wypuszczać nowe liście. '' Może faktycznie swojego bardziej schować pod cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...