Skocz do zawartości

1W / 1L


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie... a powiedz, masz efekt bombelkowania roślin? Jeśli tak, czy jest to on ciągły, czy tlen leci 'strużką', czy bomble utrzymuja sie na roślinach?

 

Jak dziurki to raczej brak potasu, więc K2SO4 powinno pomoc.

 

Jeżeli problemem by było za dużo światła to dostałby nitek i krasnorostów, wtedy glony szybciej przerabiają pierwiastki niż on, więc byłby w kondycji niezłej ale z nitkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... a powiedz, masz efekt bombelkowania roślin? Jeśli tak, czy jest to on ciągły, czy tlen leci 'strużką', czy bomble utrzymuja sie na roślinach?

Dopiero dziś sąsiad mnie uświadomił, że malutkie bąbelki powietrza na roślinkach to jest właśnie to czego tak usilnie wypatrywałam :) Bąbelki utrzymują się na roślinach... Jeszcze kilka dni temu moja Ludwigia była raczej w złym stanie, gubiła listki i myślałam, że zginie ale zaczęła po bokach i na górze wypuszczać jak szalona maleńkie listeczki, dosłownie z dnia na dzień widzę jak wyrastają nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz wszystko ok póki co, bombelki powinny się utrzymywać na liściach i tylko co pewien czas pojedym się odłączać, jeśli lecą cały czas oznacza to że blaszka liścia jest w tym miejscu uszkdzona ale nasze warzywo działa prawidłowo, wtedy trzeba mu dać czas na odbudowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz wszystko ok póki co, bombelki powinny się utrzymywać na liściach i tylko co pewien czas pojedym się odłączać, jeśli lecą cały czas oznacza to że blaszka liścia jest w tym miejscu uszkdzona ale nasze warzywo działa prawidłowo, wtedy trzeba mu dać czas na odbudowę :)

Dziś zacier sama zrobiłam według Twojego przepisu, a miałam już lecieć do sąsiada po pomoc :P Kurdę tylko ten anubias... taki był duży i piękny :( U mnie w zoologiku anubiasy rosną na korzeniach na samym środku z przodu akwarium pod lampą aqua glo i są przepiękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...