Skocz do zawartości

Siatka do mocowania mchu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat nie pasował do innych działów, to tutaj zapytam.

Czy wiecie może do czego innego są używane takie siatki do mocowania mchu jak np z tej aukcji http://allegro.pl/siatka-na-mech-wglebk ... 25805.html

Chciałbym zakupić tego większe ilości, ale jak zwykle produkt sprzedawany jako "akwarystyczny" jest droższy, tak jak reduktory do butli albo elektrozawory

 

Jeśli macie jakieś namiary, albo pomysły jak skombinować po taniemu takie siatki to piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Właśnie gdzieś czytałem, że jest ona wykorzystywana do czegoś nieakwarystycznego, a raczej jest przeznaczona do czego innego, a używana też akwarystyce :lol: ale nie mogłem sobie przypomnieć do czego.

Poszukam ich w drogeriach, ale jakbyście mieli jakieś konkretne namiary to też proszę o podanie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by komuś się znudziła akwarystyka to nawet znajdę w domu już używaną taką myjkę. Na pewno pomoże się pozbyć obsady ;) A trak na poważnie to ja kupowałem zawsze siatkę pomarańczy. pomarańcze zjadałem, a siatkę wykorzystywałem. Po ziemniakach też raz użyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, te myjki wydają się całkiem dobrym wyjściem... za 2 zeta jest tych siatek po rozłożeniu myjki bardzo dużo.

Co do siatek na pomarańcze to też używałem nieraz i nie dwa, ale trzeba pamietać żeby to ustrojstwo porządnie przepłukać bo czytałem, że jak się pryska owoce środkami grzybobójczymi to czasami jest to robione juz po pakowaniu, a tym samym cała siatka jest pryskana :mrgreen:

 

tak czy inaczej osobiście uważam że te siateczki z allegro są najwygodniejsze bo mają gumkę i wystarczy je jedynie nałożyć na kamień albo korzeń i nie trzeba się babrać z wiązaniem czy przyciskaniem, tak jak to ma miejsce przy użyciu siatki na owoce.

 

Ale tak jak niektórzy piszą, że "cośtam" trzyma lepiej a "cośtam" gorzej... w moich 200L wszystkie mchy i pelia są przywiązane dwoma kawałkami żyłki i też się trzymają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mnie znajomy kupił te siatki do włosów i na razie mam zapas :) . Myślę, że jest to lepsza opcja niż siatki po owocach, bo nie trzeba ich płukać i wiązać. Kłopot jest tylko z dostępnością, bynajmniej u mnie w mieście takich nie ma na chwilę obecną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...