Skocz do zawartości

Swiezy akwarysta


agnes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumie, ze wszyscy podrajcowani ze rybki beda, ale powinno stac te swoje "kilka dni" :/ I jakim cudem ten bojownik jeszcze nie probuje zabic reszty rybek..? Poza tym..Jakie glonojady? Co to ma byc "glonojady" ? A czy wiecie jak je karmic? Czy rowniez jestescie przekonani ze "starcza im glony do najedzenia sie" co powoduje ich zaglodzenie..?Hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze doradzisz mi cos na temat dokarmiania glonojadow bo nie mam zielonego pojecia,aha a Nasz bojownik na poczatku jak bylo tylko 8 rybek wariowal plywal za wszystkimi rybkami.Teraz sie uspokoil pilnuje swojego terytorium i zadnej pieknisi tam nie wpuszcza :D .W tej chwili ma wiecej towarzystwa wiec jest spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja glonki karmie tabletkami specjalnie przeznaczonymi dla ryb przydennych. Co do akwa jak od razu wpusciles rybki i 'dojrzewalo' jeden dzien....niedlugo sie zemsci. Akwa powinno dojrzewac conajmiej 2 tygodnie. Nie wytworzyla sie flora bakteryjna co moze miec bardzo zle skutki dla Twoich rybek. Zanim sie zalozy akwarium warto troche zaczerpnac fachowej wiedzy. Po to chyba jest to forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niektórzy glonojad mówią nawet na otoski. W każdym razie. Proponuje tabletki dla glonojadów i czasem do akwarium wrzucić pól gotowany brokuł, ogórka obranego lub też inne warzywa, które chętnie zje a ich przygotowanie i nazwe możecie znaleźć w tej książce kucharskiej: http://www.elem.internetdsl.pl/akk/s_kk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhhh zawsze się o to czepiacie. Ja zawsze wpuszczam rybki od razu po wlaniu wody do akwarium. Robię tak już od 3 lat i żadna rybka mi z tego powodu nie padła.

Nie pisz takich glupot na forum!!! Kazdy wie, ze woda musi dojrzec i to jest bardzo wazne dla rybek i ekosystemu w akwa. A jak wpuszczasz od razu rybki po wlaniu wody to tylko szkoda Twoich rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty przestań powtarzać w kółko tego samego po innych. Wiem, że tak trzeba. Mam 200 litrowe akwarium i jak podmieniam wodę to nie mam gdzie przechowywać takiej ilości wody. Teraz będę w sobotę podmieniać i odleje tą wodę którą już mam do 3 wiader bo innej możliwości nie mam. Nie mam niestety beczki w domu bym mogła tam przechowywać wodę do podmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhhh zawsze się o to czepiacie. Ja zawsze wpuszczam rybki od razu po wlaniu wody do akwarium. Robię tak już od 3 lat i żadna rybka mi z tego powodu nie padła.

 

w niektorych wiekszych miastach kranowka jest beznadziejna i sie do niczego nie nadaje, ale mniejszych czy na wsiach woda jest bardzo dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnes nie szalej z ilością rybek bo masz już ich sporo.Jeżeli jesteś początkujący to poczekaj na razie z tym co masz.Bo z dużą ilością rybek ciężko jest utrzymać równowagę biologiczną w akwa.Jeżeli już ktoś decyduje się na wpuszczenie rybek rybek zaraz po zalaniu akwa to polecam wlać aqua safe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... ja tez musialam dac odrazu do nowego akwa wszytkie ryby co prawda wczesniej nalalam wody do wanny i wlaczylam filtr i grzale i rybki oczywiscie :D (smieszny widok akwa w wannie) a tak musialam zrobic bo poprzednie akwa niestety trzaslo i musialal tego dnia leciec kupic nowe 200l nie mialam wyjscia, prawda jest fakt ze pozniej sie msci i rybki moje dostaly plesniawki ale teraz jest juz wsytko ok i musialo dojrzewac z rybkami:) woda w kranie niestety u mnie nie jest zbytnio dobra ale uzdatniacz dodalam do wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj rozpisałam się nieco o profilaktyce dla niedojrzałego akwarium:

chciałam ci podpowiedzieć tymczasowe podkręcenie temperatury do 26oC (kiedy już będziesz miała grzałkę). To jedynie 2 stopnie więcej niż standardowe 24, ale na pewno nie zaszkodzi twoim rybom, a w takiej temperaturze dużo trudniej jest rozwijać się orzęskowi, co w pewnym stopniu uchroni cię przed ospą, a jeśli chodzi o pleśniawkę i inne grzybicze choroby, dodaj może z 2 łyżeczki soli (uprzednio rozpuszczonej w innym pojemniczku, żeby ci się ryby nie najadły soli), to bardzo pomaga. Tylko pamiętaj, żeby nie dosypywać soli przy dolewaniu wody, bo paruje woda, a sól zostaje. Było to powtarzane wiele razy na forum, ale utrwalenie pewnych banałów może uratować wiele rybek początkującychh akwarystów ;) Powodzenia w akwarystyce - jak się wciągniesz będzie to piękna rzecz.

i przestańcie pisać bezwarstościowe posty, gdzie w kółko powtarzacie te same informacje! Wiemy już, że zrobili źle, ale ja kiedy zaczynałam parę lat temu, też zostawiłam moją wodę do dojrzania na jedynie 2 dni, a moje ryby żyją, bo musiałam się potem wybronić z tego błędu czytając książki i odwiedzając fora internetowe. Niestety, żeby być dobrym akwarystą trzeba się uczyć na błędach, bo każdy je czasem popełnia, zwłaszcza na początku. Pytajcie się pytajcie o wszystko :)

 

Mam nadzieję, że przez rozpieszczanie nie mieliście na myśli przekarmiania ;) Dawajcie przy każdym karmieniu małe porcje w np. 2 minutowych odstępach, żeby ryby zdążyły większość zjeść, zanim opadnie na dno. Dla glonków tabletki, ale najlepiej rozkruszone na 2-3 części, jeżeli są naprawdę małe. :)

 

P.S. Jak znajdziecie jakiś ładny korzeń bądź kamienie, to pozbądźcie się tego zamku :roll: Neonki lubią lekko kwaśną wodę, co da wam właśnie korzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...