Skocz do zawartości

Swiezy akwarysta


agnes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym miałą jeszcze taką sugestię nie wspomnianą do tej pory. w sklepach akwarystycznych można dostać takie dobre bakterie do akwariów i filtrów. w takiej sytuacji możnaby coś takiego kupić i wlać do gąbki filtra by pozytywne bakterie szybciej sie pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za bardzo fachowe i pomocne rady,bardzo mi sie przydadza!!!!Mam tylko 1 pytanie,meczy mnie problem podmiany wody,czytalam bardzo duzo ale nigdzie nie jest napisane kiedy mam zaczac.Wiem ze powinno sie to robic raz w tyg,i podmienic 30% wody.Kupilam odmulacz mam odstana 5 dniowa wode ale obawiam sie strzelic kolejna gafe,bo kazdy moj falszywy krok moze zaszkodzic moim podopiecznym:)Poradzcie mi prosze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz filtr wewnętrzny, czy zewnętrzny? Jeżeli zewnętrzny, to możesz wymieniać wodę rzadziej. Ja też mam baniak 112l i wymieniam 30%-40% wody co 3-4 tyg., bo musiałabym non stop napełniać 4 wiadra wody i trzymać je przez tydzień w pokoju, a to nie wydaje mi sie zbyt wygodne :roll: jeżeli tylko woda będzie odpowiednio odstana i uzdatniona (np. AquaSafe ), to bez obaw możesz nie zawalać sobie każdego weekendu podmianą wody :) i jeżeli kupiliście filtr wewnętrzny, to jak już się zmęczy za parę lat to najlepiej kupić zewnętrzny, bo wtedy nie trzeba tak się martwić o balans fizyko-chemiczny wody. Jak wewnętrzny, to myślę, że co 2-3tyg, jezeli będzie regularnie czyszczony. Pamiętajcie, że te wszystkie zassane przez neigo odchody mimo wszystko dalej znajdują się w akwarium i tam gniją, zbyt długo nie czyszczony filtr może być morderczą maszyną produkującą azotany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam filtr wewnetrzny,chcialabym zewnetrzny ale musze troszke odczekac,w tym m-cu kupilam akwa i cala reszte wiec troszke mnie to pociagnelo po kieszeni:).Ale w przyszloscizamierzam kupic zewnetrzny,dzieki

EDIT:

zdechl mi dzis w nocy neonek czerwony :cry: ,mam tylko nadzieje ze to nie jest poczatek konca mojego akwa :cry: :cry: ,zawinilam z ta woda a teraz zbieram zniwo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

 

Wójek kupil mi przedwczoraj akwa 54l jeszcze nigdy nie mialam do czynienia z rybkami,prosze o rady.Kupilam naturalne kamyczki 4 kg,w poniedzialek jade po roslinki,wode mam juz przygotowana w wiaderkach.Zagotowalam ja zeby pozbyc sie kamienia i chloru,dodalam rowniez uzdatniacza do wody,zamierzam w sobote kupic rybki czy moge je w sobote wpuscic ?.Wyczytalam ze woda przed wpuszczeniem rybek musi byc przynajmniej 24 godz filtrowana,tak zamierzam zrobic.Poradzcie mi prosze jak mam postapic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamyczek4 załóż sobie swój nowy temat, to więcej osób się wypowie. Poza tym woda na ten pierwszy raz powinna w akwarium stać conajmniej z tydzień. W przeciwnym wypadku zaczną wyskakiwać choroby, pleśniawki, i inne problemy spowodowane niedojrzeniem akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...