Skocz do zawartości

Kilka pytań MALAWI.


White Pearl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A więc od dwóch dni moje malawi 112 litrów dojrzewa i mam kilka pytań. A więc:

1. Jaka warstwa piasku jest odpowiednia? Na razie jest 4cm i myślę, że to troszkę za mało. Zostało mi jeszcze z 6-7kg piaseczku. Dołożyć, czy starczy?

2. Drugie pytanie odnosi się do kamieni. Zastanawiam się, czy lepiej wybrać już odpowiedniej wielkości piękne kamole biało-rude (4,5zł za kg :zamieszany: ), czy może zwykłe łupki serycytowe (60gr za kg), lecz są strasznie duże :shock: . Czy te łupki dają się łatwo rozwalić? I ile ich kupić, bo nie chcę wydać na nie majątku.

3. Czego jest przyczyną migająca świetlówka? Gdy włączę światło w pokrywie jedna świetlówka od razu się zapala, druga zaś mruga i za 5-10 minut dopiero się włącza. Co to może być?

4. Czy deszczownię od filtra zewnętrznego można umieścić pod powierzchnią wody, aby nie robiła hałasu? Lecz wtedy nie będzie bąbelków powietrza w wodzie, a to chyba źle?

5. Konieczny w malawi jest filtr wewnętrzny, jeśli mam kubełek (dokładnie hw-302)?

 

Proszę o szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. W Malawi i tak nie ma roślin wiec nie ma co zabierać cennego miejsca. Chyba że kamienie ci się chwieją czy coś.

2. To zależy jaki chcesz mieć wystrój. Kup pierw jeden kg, ułóż a jak będzie za mało to dokup.

3. Spróbuj dokręcić.

4. --

5. Z tego co wiem to kubełki są ogólnie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty kupujesz tak tanio skały ja na allegro wydałem 140 zł. za 25 kg. lawy do akwa

Mam kilka ulic dalej wielki ogrodniczy :)

 

Czy do malawi wystarczy test PH, czy konieczne są jeszcze inne? Nie chcę kupować paskowych z wiadomych względów, a na całą walizkę testów mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po twojej wypowiedzi stwierdzam, że nie potrzebuje testów na PH, bo akwa i tak będzie stało sporo czasu przed wpuszczeniem rybek, a to i tak malawi, więc PH ma być wyższe niż w innych zbiornikach. Może zrobię tak samo jak Ty :)

 

Jeszcze takie pytanie, której odpowiedzi nie jestem pewien, czy filtr przy dojrzewaniu zbiornika ma być włączony 24h/dobę?

I czy konieczny jest filtr wewnętrzny, jeśli mam kubełek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kropelkowych kupiłam tylko gH i kH. Założyłam że po 3 tygodniach dojrzewania No2 i No3 są w porządku a jako że mam a akwarium korzenie, kokosy, szyszki i liści myślę że pH też jest odpowiednie.

Dlaczego sądzisz ze po 3 tygodniach no3 no2 są na odpowiednim poziomie ??? A może Już jest za wysokie stężenie tych związków a ty nie masz o tym pojęcia bo nie masz testów .

 

Jak się nie staramy specjalnie o to to Kh I Gh nie będą sie zmieniały a No3 i No2 owszem i z upływem czasu jeśli nie będziemy tego kontrolować ( testami ) Mogą zagrozić naszym rybom To tak w skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę ze lepiej mierzyć No3 i no2 Jak twardość która się nie zmienia raczej od tak sam z siebie

 

Nie uważam że nie ważne czy coś. Tylko tak zakładam że po cyklu azotowym są w porządku.

 

Po cyklu azotowym ?? To ten cykl u Ciebie się zakończył ???

Im dłużej mamy akwarium tym większe ryzyko wzrostu No3 No2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A więc od dwóch dni moje malawi 112 litrów dojrzewa i mam kilka pytań. A więc:

1. Jaka warstwa piasku jest odpowiednia? Na razie jest 4cm i myślę, że to troszkę za mało. Zostało mi jeszcze z 6-7kg piaseczku. Dołożyć, czy starczy?

2. Drugie pytanie odnosi się do kamieni. Zastanawiam się, czy lepiej wybrać już odpowiedniej wielkości piękne kamole biało-rude (4,5zł za kg :zamieszany: ), czy może zwykłe łupki serycytowe (60gr za kg), lecz są strasznie duże :shock: . Czy te łupki dają się łatwo rozwalić? I ile ich kupić, bo nie chcę wydać na nie majątku.

3. Czego jest przyczyną migająca świetlówka? Gdy włączę światło w pokrywie jedna świetlówka od razu się zapala, druga zaś mruga i za 5-10 minut dopiero się włącza. Co to może być?

4. Czy deszczownię od filtra zewnętrznego można umieścić pod powierzchnią wody, aby nie robiła hałasu? Lecz wtedy nie będzie bąbelków powietrza w wodzie, a to chyba źle?

5. Konieczny w malawi jest filtr wewnętrzny, jeśli mam kubełek (dokładnie hw-302)?

 

Proszę o szybką odpowiedź :)

Ad. 1

Mam ok. 6cm piasku (na wysokość). Wykorzystałem chyba 4kg piasku, ponieważ mam na dnie płytę styropianową 2cm i na niej poustawiane kamienie.

Ad. 2

Proponowałbym wapienie, koralowce, piaskowce. Łupki też mogą być i zawsze coś da się z nimi fajnego zrobić, ale trzeba troszkę więcej czasu.

Ad. 3

Świetlówka może być niedokręcona lub powoli wysiada.

Ad. 4

Deszczownie można umieścić pod wodą. Dla "bąbelków" polecam napowietrzacz.

Ad. 5

Może niekonieczny, ponieważ filtry zewnętrzne (kubełkowe) są bardziej wydajne i o wiele lepsze (jeśli kupi się odpowiedni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi mi o inny gatunek pyszczaków, ani też o inne ryby. Oprócz ryb co mogę? Jakieś ślimaczki?

I jakie tło pasuje do malawi? Czarne i rude łupki, a rybki będą yellow'ki. Może na płytę styropianu przykleić warstwę piasku? Ciekawe, czy by pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Yellow osiągają takie same rozmiary jak Saulosi, to nie widzę różnicy. Zresztą dostanę je od znajomego hodowcy pyszczaków, który zajmuje się nimi od około 8 lat, więc chyba zna się dość dobrze :) Wziąłbym Sauloski, ale takich nie posiada, więc musiałbym je kupować w sklepie, a tak mam pewność, że będą zdrowe i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yelowki są bardziej agresywne, dla tego nie zaleca się ich trzymać w takim baniaku.

Ale zawsze warto spróbować ;)

szczupak yellow są mniej agresywne w porównaniu do saulosi w tym że yellow rosną większe od saulosi więc się nie nadają do 112l no chyba że na ścisk ;) Wręcz powiedział bym że yellow są bardzo spokojne

 

 

Poprawione :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...