Skocz do zawartości

Czy utrzyma akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

mebel może być jaki chcesz, ale upewnij się, że jest bardzo wytrzymały, bo 112 l wody + żwir i oczywiście ciężar samego akwarium + sprzęt to jest trochę. Nie może być chybotliwy :) nie mówię tu o jakiejś opancerzonej komodzie, ale zwykła powinna styknąć :) napisz potem jaką obsadę chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga takiego akwarium bedzie przekraczac 200kg wiec napewno zwykle biureczko nie starczy, oczywiscia mozna wzmcnic ten owy mebel od dolu jakas podporka na srodku w pionie, ktora bedzie dodatkowym wzmcnieniem aby z jednego mebelku nie zorbily sie dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 112L to około 100 litrów a jednocześnie 100kg + żwir i wyposażenie to duży ciężar. Szafka musi być stabilna. a 100 litrów wody to zalane mieszkanko,nie ryzykuj. Ja kupiłem szafke 100x40 pod 200 litrów za 290zł. jest ona wzmacniana w kilku miejscach i dobrałem sobie okleine pod kolor mebli. Jeżeli twoje akwa będzie stało przy wysokich meblach pamiętaj równierz aby na nich nie stawiać ciężkich przedmiotów. Znam przypadek wylądowania kolumny głośnikowej w akwa,katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh kaszub na twoja bezwiedze to juz nie mam sily... chlopie jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj bo tymi swoimi wypowiedziami nikomu nie pomozesz.

 

1L = 1 kg

do tego dolicz wage samego akwarium, szklo troszk wazy, dolicz zwirek, ozdoby, sprzet. wyjdzie 10 kg wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1l = 1kg zważ mebel i zmierz awynik sam ci wyjdzie

:lol::lol::lol::lol::roll::roll: o Jezu dajcie jakiś dział ,,pośmiej się z kaszubem,, ten gość nie wie co pisze po co warzyć mebel zresztą większość jego odpowiedzi brzmi bezsensu.poprostu chce sobie nałapać postów :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:lol::lol::lol::lol::lol:

 

mod: piszesz o Kaszubie, a Twój post wcale nie jest lepszy... jeszcze jedna taka wypowiedź a będzie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz jakąś szafke typu komoda to możesz ją użyć z tym że akwarium o pojemności 112 litrów ma 100cm długości i musisz mieć na środku tej szafki jakąś przegrode np podziel ją na dwie części .a i najlepiej jak byś zmocnił połączenie blatu z bokami i spodu z bokami .jestem stolarzem i troche się na tym znam_pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...