Skocz do zawartości

wpuściłem ryby! :)


niger1317
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w akwarium ok 50 litrów mam bojownikia, dorosłą gupiczyce i ok 15 małych gupików i 2 kiryski spiżowe. roślinki mam ale ich nazwy nie znam(w sklepie pani powiedziała że w moim akwarium powinny się trzymać). pod kamyki grubości ok 2mm dałem ziemie do kwiatów i przykryłem ją siatką do ociepleń. dodam jeszcze 2 kiryski na pewno. jakie ryby proponujecie jeszcze wpuścić? część gupików jak podrosną oddam.

post-7436-13685161372405_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzeń pierwsza klasa , tylko chyba na pewno mało roślin. dodaj jakieś długo rosnące

 

pomysł z oddaniem gupików dobry bo trzymać 20 rybek w tym litrażu to nie bardzo dobry pomysł.

 

z dwa Otoski do pomocy kiryskom w pracach porządkowych

 

ale będzie dobrze a nawet bardzo , wygląda obiecująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to na świeżutkie wygląda,kiedy zalałeś? Niepotrzebnie posadziłeś anubiasa ta roślina sama ma wrosnąć w podłoże,trzeba ją tylko dociążyć by nie wypływała.Bez testów na Fe ,żadnego żelaza,zawiera go prawie każda ziemia,kranówka i podawany pokarm za mało jeszcze roślin na to i za wcześnie by czymkolwiek nawozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie bez ryb było. dłużej nie wytrzymałem...

To bardzo ostrożnie z karmieniem rybek,by ograniczyć na razie wprowadzanie dodatkowego azotu .Często najwyższe stężenia azotynów (NO2-)w zbiornikach z ziemią w podłożu pojawiają się blisko 20 dnia od zalania.To bez testów trudno określić zależy od grubości podłoża,zawartości w nim materii organicznej,ilości roślin , parametrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki.....banan spoko....mandarynki też są ok :D . A po za tym kirysków będzie więcej za jakiś czas(razem 4). część gupików oddam i wpuszczę ze 3-4 platki. dodam roślinę jakąś większą np. kryptokorynę żeby liśćmi o powierzchnie zaczepiła. z karmieniem uważam. słyszałem że ryby łatwiej przekarmić niż zagłodzić. choć głodne ryby pewnie łatwiej chorują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Rośliny:

-Trawka brazylijska - 2 kępki i się rozrasta

-Wendtii Green x 2

-Wgłębka- na powierzchni

-Anubias x 2

-Pelia - na kożeniu

-Nadwódka dębolistna

-Limnofilia indyjska

Ryby:

-Platka - samiec i 3 samice

-Samica gupika i małe gupiki(ilość nieznana)

-Kirysek spiżowy - samiec i 3 samice

-Bojownik

-Otosek (tylko jednego mieli w sklepie)

post-7436-1368516162722_thumb.jpg

post-7436-13685161627618_thumb.jpg

post-7436-13685161628033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...