Skocz do zawartości

Dla kogo jest zabujcza SERA COSTAPUR F ?


RYBEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,zauważyłem niedawno że jedna z rozbor klinowych ma na dolnej części paszczy ,,coś'' jest to mały biały punkt albo krosta.Wywnioskowałem że jest to ospa, kupilem preparat SERA COSTAPUR F,ale niepodałem go jeszcze bo podobno może zabić moje zbrojniki, krewetki amano i chyba ciernioczki.Co robić?,podobno leczyć należy całe akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoje rybki ocierają się o przedmioty czy rośliny w akwarium? Czasem do wyleczenia ospy wystarczy podnieść temperaturę do najwyższej tolerowanej przez zwierzątka na kilka dni. Poza tym ja używałam tego preparatu w swoim akwarium i w żaden sposób nie zaszkodził mojemu zbrojnikowi. Zbrojnikom podobno szkodzi sól akwarystyczna, ale wielu ludzi pisało tutaj, że sól również tym rybom nie szkodziła. Nie wypowiem się co do działania wobec krewetek i cierniczków, ale chyba też nie powinien zaszkodzić ten preparat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy miałam rybią ospę stosowałam Serac Costapu i było dobrze. Rybki szybko dochodzą do siebie. Po ukończonym leczeniu trzeba podmienić wodę. Tak myslę, że jakby ten lek szkodził rybom to nie powinien w ogóle wychodzić na rynek. Na pewno ten preparat był badany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preparaty na ospę, zawierają zieleń malachitową (szczawian). Zwalcza on kulorzęska ale tym samym jest szkodliwy dla narybku, a także dla wrażliwych krewetek. Jeżeli masz krewetki to proponuje odłowić chore rybki i tam przeprowadzić kuracje. Zawsze to bezpieczniejsze wyjście niż leczenie w akwarium ogólnym. Do akwarium ogólnego możesz dodać minimalną dawkę zapobiegawczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...