Skocz do zawartości

Filtr TetraTec EX 1200


Wilczyca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym filtrem.

Dołączona grafika

 

Otóż cieknie mi z głowicy. Sprawdzałam uszczelkę jest ok. Nie ma zabrudzeń. Wszystko dobrze zmontowane, a cieknie. Trzymam go obok akwarium. W instrukcji jest napisane by trzymać taki filtr pod akwarium, ale niestety nie mam takiej szafki. Pod spodem są szuflady. Bo ta szafka nie jest przystosowana na to by akwarium na niej stało, ale jest bardzo mocna i jest tam idealne miejsce. Czy ktoś z was miał podobne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kubeł nie stoi pod akwarium tylko obok nie ma nic wspólnego z przeciekiem wody spod głowicy.Sprawdź jeszcze raz.Wyciąg króciec z wężami(to automatycznie zamyka wodę,to Ci nic z akwarium nie wyleci.Weź kubeł z głowicą na stół,otwórz,trochę wody odlej sprawdź ułożenie koszy tam jest wszystko na styk(być może coś podlazło,i dysza wlotowa głowicy nie współgra dokładnie z króćcem ostatniego koszyka ale sprawdź wszystkie do dołu bo może przez to się nie domyka?) Wytrzyj dokładnie u góry obudowę filtra a także pierścień samouszczelniający głowicy i posmaruj nawet wazeliną tylko by się błyszczał.Jeśli to nie pomoże to reklamuj całość z reklamacją tetry nie ma problemu jak jest oczywiście na gwarancji jeszcze.(Musisz oddać cały komplet co do jednej przyssawki w oryginalnym pudle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdziłam to co powiedziałeś. Filtr jest nowo zakupiony. Po 3 dniach zaczął przeciekać, a teraz zauważyłam, że się wręcz leje z góry. Nawet jak mocno docisnę nic nie daje. Odłączę filtr i węzę i nawet nie pracując się leje. Uszczelka jest i wszystko bez usterki, a mimo tego się leje. Jutro niedziela handlowa wiec daje do reklamacji. Mam nadzieje, że reklamacja przebiegnie szybko bo mam tylko 1 filtr wewnętrzny jako zastępstwo. Nie wiem czy da rade na 200 litrowe akwarium. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Obsługa tego filtra jak i zamykanie nie jest łatwa.Biorąc pod uwagę,że wszystko sprawdziłaś i założyłaś jak należy pozostał problem z domknięciem.Konkretnie.Producent zaleca aby na samej górze na wszystkich 4 koszykach,pod samą głowicą była specjalna gąbka.Jest w zestawie.Praktyka pokazuje,że jest to bardzo dobra rzecz w czyszczeniu.Pokazuje tez jednak,że filtr trochę szkubie podczas pracy.Widać to w rurkach nawet w czystej wodzie/próbie/.Po zdjęciu tej gąbki filtr pracuje bezbłędnie i na wyższych obrotach.I ciszej/bez szkubania./Filtr jest bardzo mocny i zagłuszony gąbką może cieknąć.Polecam zdjęcie tej gąbki w formie próby na wolnych obrotach.Jak wszystko będzie super polecam watę perlonową,cieńką z otworem łączącym pozostałe otwory z góry na dół.Założem koledze z Rybnika taką watę za 5zł na allegro i działa już 2 lata.Powiem więcej.Nie każdy potrafi ten filtr prawidłowo zamknąć.Założyć pokrywę.

 

 

 

 

 

 

Ale się nagadałem.Kto to w końcu czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten filtr jako używany i również miałem taki problem. Wymiana uszczelek nie pomagała, przeczytałem gdzieś że przyczyną może być zawór aqua stop, ten do którego podłączone są węże wychodzące do akwarium. Wymiana tego zaworu rozwiązała problem cieknącego filtra od ręki. Można próbować go uszczelniać (cieknie bo przecierają się kulki które powinny zatrzymać wodę) ja jednak nie miałem pomysłu jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zawór aquastop lub uszczelka pod pompką do zalewania filtra. To nie cieknie spod głowicy, to tylko tak wygląda. To cieknie spod plastiku przykrywającego głowicę. Jak przechylisz filtr to wyleci więcej wody ;p. Głowica na takie dziwne komory zrobione, jak gdzieś cieknie to zbiera się tam woda.

Rozbierałem kilka razy 1200EX ;p. Znam juz go chyba lepiej niż chinol, który je składa :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam, że post pod postem, ale filtr już przyszedł z reklamacji i okazało się, że przyczyną lania wody było to:

 

http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/71/72/61/1371726160

 

I po noc dodatkowa usterka była coś w środku głowicy. Wszystko zostało wymienione i teraz nie cieknie. Zobaczymy na jak długo. Dziękuje za pomoc. Temat warto zostawić na przyszłość jak ktoś będzie miał problem z cieknącym filtrem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...