Skocz do zawartości

72L ~68L Jakos chyba wyglada


joko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Planuje

Fauna :

14neon inessa

4gupiki

1+2mieczyk

5kirys sterbai

red cherry crystal red.

Flora:

Wglebka jako trawnik i cos obsadzone

gałezatka jako drzewa

kryptokoryna

rogatek

moczarka

ludwiga repens

chyba bacopa caroliniana

Oswietlenie

2x15W

przednia flora-glo tylna sun glo

oplaca sie dawać co2? Np. kupiłbym co2 w spreju i dawal raz na jakis czas zdało by to efekt?

Jaka najepsza / najladniejsza roslinka jako trawnik pasowala by do mojego akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie to okolo 0,45W/l jak myślicie duzo da swietlóka flora-glo?Miałem ją wczoraj miec ale nie dało rady.

O co chodzi z tym nawozeniem :

podawanie potasu co i jak trzba zrobic czytalem , ze 1000ml i dodac 50g potasu i to zmieszac i podawac codziennie po 1ml?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie źle :!:

Nie możesz przed kupnem ryb, trochę o nich poczytać :?::!:

Kiryski to nie wiem bo się nie znam na nich, ale chyba za duże, kakadu i mieczyki na pewno za duże :!:

te kiryski rosną 6 cm więc radziłbym ci wymienić je na pigmeje z 6 szt jeśli chodzi o pielęgniczki to samiec rośnie nawet do 9cm

a samice 4-6 więc nie wiem chyba mogły by być a jak nie to poradził bym ci ramizerki śliczne kolorowe pielęgniczy a mieczyki nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12neon inessa

1+3gupik

1+1 ramireza

4 kirysek sterbai

krewetki bd w innym akwa.

Doszła dzisaj lampeczka 15W flora-glo + 15W sun-glo w tylniej czesci jest sun glo a w przedniej flora , lepiej wygląda

Fotki:

W pełnym oświetleniuDołączona grafika

Sun-gloDołączona grafika

Flora-glo Dołączona grafika

Co mozna jeszcze dodac ?Jakies ciekawe roślinki zamierzam nawozic kulkami torfowymi , potasem i co2 na początku pewnie w spray a jak bd dobrze to bimbrownia.Z moich obliczen akwa ma 66l ale po odjeciu zwirku itp to akwa ma 60l czyli wychodzi 0,5W/l.Bo ma wymiary 63xnie iwem jak to bo na początku jest 24 a na srodku 30 x40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się znaczy byly ramirezy jest chyba parka ale wy to zobaczcie.A co myślicie , aby kupic jeszcze jedną parke i zobaczyłbym które sie dobrały w pary , które tarło maja , chciałbym je rozmnozyc;d/ 1+2 mieczyk poszedl do 112 , ale jest 1+2 molinezjaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe akwa , pozmieniało sie troche woda mętna , bo była zmiana aranżu lekka i woda podmieniona.Teraz czekam na rozrost roślin nawoze plana gainer fostor azot i potas zamierzam jeszcze co2 bimbrownia ale musze wszystko skompletowac bo ostanio zalało mi dom ; < i jeszcze z nawozow siarczan potasu i symfonią złota.Jeszcze w planach trawnik z sitkowie drobne.Urodziło mi się dzisaj 39molinezji ; >Dołączona grafikaDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląd :Korzeń

Piasek

Sprzęt : Filtr Hanza 600l

Grzałka z termostatem 100W

Świetlówka 1x15Wsun-glo 1x8W zwykla jakas 1x15Wflora-glo swiecenie bd 6h dziennie i co tydzien dluzej do 9-10h jak swiecic caly czas na maksymalnym oswietleniu?

Roślinki: gałezatka jako drzewa

kryptokoryna

rogatek

moczarka

ludwiga repens

chyba bacopa caroliniana

kabomba

 

Temp : 26C podmiany wody co tydzien okolo 20l

Rybki : 10 Neon Inessa

7gupiki juz niedlugo bd oddane i zostanie 1+2

3kirysek sterbai docelowo 4

0otosek docelowo 4

1+1ramirezy

1+1molinezja

ramirezki maja juz 2 raz tarło u mnie ;d

pojawily sie glony kuleczki zielone na szybach , niteczki takie jak wloski na rączkach na roślinach i kuleczki białe jak jakies pasozyty ;/ prpobuje sie ich pozbyc ale dalej nachodza.Przyczyną tego moglo byc zbyt dlugie swiecenie i lekkie przedawkowanie nawozu.termomerr bd zdjety gdzies obok , musialem sprawdzic pare rzeczy.

Fotki 1 dzien jak założyleem akwa nic nie wiedzialem o akwarystyce ]Dołączona grafika

aktualnieDołączona grafika

to wolne pole bd trawnik pewnie z sitowie drobne jak kupie w sklepieDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle walcze z glonami pozyczylem od znajomego 5 kosiarek z 2cm mają i czyszcza ladnie Apri wydaje mi się , że przyczyna to :

a)zadlugie swiecenie oswietleniem 38W po dochodzilo do 12-15h

b) przedawkowanie nawozu ktory zawierał potas azot i fosfor i

c)zbyt mala dawka dwutlenku węgla

1 pytanie jak obnizyc fosfor i azot?

2 jak swiecic godz czas itp oswietlenioe to 15w15w8w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...