Skocz do zawartości

72L ~68L Jakos chyba wyglada


joko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkość: 60x30x40 72l

 

Wygląd :Korzeń

Piasek

Sprzęt : Filtr Hanza 600l

Grzałka z termostatem 100W

Świetlówka 1x15W 1x8W

Roślinki: Moczarka i reszty nie znam.

Temp : 26C podmiany wody co tydzien okolo 20l

Rybki : 14 Neon Inessa 8 gupiki 2 mieczyki mlode 3kirysek sterbai glonojad piskorek

moze jeszcze jakies kiryski i krewetki

Moje akwa jest lipne xD

Plany:

Trawniczek z Wglebki , odciac od korzenia gałązki i ustawic jakos zeby obsiadz go meszkiem.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie się wydaje, że woda jest bardzo mętna.

A tak jak ode mnie to :

Po 1 to samo co ryboku, czyli przerybienie i zmiana tła na jednolite.

Po 2 zmieniłabym podłożę na coś o większej granulacji. Rośliny będą lepiej rosły i ładniej wygląda. (ale to od gustu)

Po 3 na podłoże dałabym jakąś roślinę mech lub małego heńka, i coś na tył.

Po 4 zwiększyłabym oświetlenie, wymieniając na mocniejsze.

Po 5 glonojad i mieczyk do oddania.

Tyle ode mnie :)

 

P.S. Tło z brystolu nada się bardzo dobrze:) Czarny kolor wydobędzie głębie w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki wpuścilem 2 dni pozniej , jak dostlaem akwa nic nei wiedzialem o akwarystyce ale naszczęscie nic nie ucierpialo. Akwa od zalania ma juz okolo miesiąca , moim zdaniem woda jest troche metna przez piasek oczywisice umylem go z 3-4 razy przed wlozeniem. Dzisaj planuje z korzenia uciac galazki i zaslonic filtr itp. a galazki uloze na srodku i zrobie drzewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie , niedlugo bd robil kolejną podmiane, kiryskow bd 5szt i piskorkow okolo 5szt , zrobie dzisaj lekkie przemeblowanie poodcinam z korzenia galazki i uloze ;d

Obsada :

1 mlody zbrojnik (jak urosnie to go oddam )

2 mieczyki mlode(chciałbym bardzo zostawic je )

14 neon inessa

3 kirysek sterbai

niedlugo zawitaja red cherry :D

jak wglebka bd ,a wglebka bd w pon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiryskow bd 5szt i piskorkow okolo 5szt

I będzie źle. Powierzchnie dna 60x30, czyli taka jak w 54l. Na suchy litraż przy tych rybach nie patrz bo się nie liczy. Przy tych wymiarach zdecyduj się albo na kiryski, albo piskorki.

1 mlody zbrojnik (jak urosnie to go oddam )

Nie urośnie, zresztą po co go trzymać w małym akwarium, lepiej wcześniej oddać.

2 mieczyki mlode(chciałbym bardzo zostawic je )

Mieczyki Hellera rosną ogromne jak na popularne żyworódki.

Oddaj je, bo akwarium za małe. Mógłbyś je zastąpić spokrewnionymi z nimi zmienniakami plamistymi [platkami].

a w akwa 112 l mogą byc razem 1+2 moli i 1+2 mieczyki?

Nie za bardzo, chyba że same.
A ja myślę że z czymś co będzie zjadało narybek np. bojowniki/pielęgniczki to mogą być razem. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to jeszcze troche i przezuce mieczyki , a moze byc 1 piskorek i 5 kiryskow? bo nie mam co zrobic z piskorkiem.

 

W akwa pozmienialo sie dla mnie wyglada dobrze , ale czekam jeszcze na wglebka i roslinkę.A platki czemu nie przy tej obsadzie? Woda mętna lekko bo podmiana wody byla.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mech masz na myśli?Bd mial wglebke to trawniczek uloze i korzenie obsadze jak sie uda .

Dzisaj dostalem 2 skalary mlode ale są piekne :D moge je trzymac? Czy nie bd zjadaly krewetek?

Jak się wyrobie z czasem jutro to postaram się dorobic swietlowkę i bd 2x15W i chyba przy tym oswietleniu coś ładnego moge posadzic , co polecaciE?

 

Fotka dla odswierzenia

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...