Skocz do zawartości

72L ~68L Jakos chyba wyglada


joko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciągle walcze z glonami pozyczylem od znajomego 5 kosiarek z 2cm mają i czyszcza ladnie Apri wydaje mi się , że przyczyna to :

a)zadlugie swiecenie oswietleniem 38W po dochodzilo do 12-15h

b) przedawkowanie nawozu ktory zawierał potas azot i fosfor i

c)zbyt mala dawka dwutlenku węgla

1 pytanie jak obnizyc fosfor i azot?

2 jak swiecic godz czas itp oswietlenioe to 15w15w8w

Hej, miałem identyczny baniak i glony (owe kuleczki na szybach) pojawiły się jak dołożyłem butlę z CO2, również na roślinach zauważyłem długie nitki, a czarny żwirek, który miałem pokrył się dziwnym białym nalotem, który ciężko było odmulać. Moim zdaniem światło nie ma tu nic do tego (choć świecisz faktycznie długo :D). W moim przypadku wystarczyło ołączyć CO2 i przestać nawozić rośliny. Wymieniłem wtedy również jakieś 80% wody i dolewałem raz na 2 tygodnie tylko tyle wody ile odparowało. Efektem końcowym było usunięcie glonów ze słoika.

 

Co do wyglądu baniaczka:

Krytyków zachęcam do próby stworzenia czegoś sensownego w tej pojemności, którą masz Ty. Mnie się podoba, a co najważniejsze wszystko zrobiłeś sam :)

 

Pozdrawiam

 

DeVille

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...