Skocz do zawartości

Czy taka dobra obsada do biotopu azja???


Mamut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak planuję na wiosnę biotop azja i zastanawia mnie czy taka obsada może być:

-Para Gurami (Samiec dwuplamisty i samica złota)

-8 sztuk brzanek pięciopręgich(mogą być inne)

-6 sztuk piskorków (kuhl/Myersa)

 

Może macie jakieś swoje ciekawsze prpozycje???

Czekam na wasze opinie i sugestie.

 

Oczywiście to do 90litrów:) zapomniałem napisać

Masz Madzik wymiary akwa 80 długie 30 szerokie 40 wysokie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie że to ma być do tego 90L co masz ?

Jeśli tak to proponowałby.

 

-Gurami to może jednej odmiany bym proponował. (dwuplame najbardziej mi się podobają). Albo harem bojowika lub prętnika karłowatego.

-Razbory klinowe.(15). Albo inne razborki lub kardynałki.

-Na dno np.Bocje karłowate, albo piskorki tak jak pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku zastanów się co ty w ogóle piszesz :roll:

6 skalarów ??? na 1 parę za małe akwa a co dopiero na 3 pary :x

15 branka brokatowa - niby brzanki same w sobie ok ale nie tyle (max 10 bez innej obsady ew. czyszcząca)

3 kiryski ryba stadna min 6 szt

3 weżyki - wtf?

3 glonojady - jak już to parkę zbrojnika niebieskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biotop to jest to 8-)

Pozwolę sobie na mały OT. Biotopy kontynentalne w stylu "Azja", "Ameryka", są raczej tylko dla akwarystów. Często zdarza się że ryby w takim biotopowym akwarium nigdy w naturze się nie spotkały... ;)

Chcąc mieć w domu konkretny kawałek natury skup się na terytorium mniejszym niż cały kontynent. Można się np. skupić na konkretnych rzekach i stworzyć ich biotop, a to nie tylko ryby ale jeszcze parametry, rośliny i wystrój akwarium. ;)

 

Osobiście poleciłbym Ci duże stado brzanek sumatrzańskich - bardzo ciekawe ryby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie sumatry pięciopregie bardzo fajne są.

:zamieszany: Pozwolę sobie zapytać a co tak bardzo fajnego jest w pięciopręgich ?!

 

 

Btw. Co to jest coś ciekawego ?!, dla mnie ciekawe mogą być razbory, dla kogo innego bojowniki, dla jeszcze kogoś innego mułojad...

Chcesz mieć rybki z Azji ponieważ ?, bo nie rozumie tego ukierunkowania i stwierdzenia które widziałem tam wcześniej "biotop to coś"

I pewnie będzie tak ciekawy biotop jak widziałem kiedyś gdzie były rośliny które w Azji nie występują...

Określ konkretnie, napisz podobają mi się rybki takie takie i takie, jakie z nich i w jakiś ilościach oraz jakie są możliwe konfiguracje tych rybek w tedy ktoś pomoże Ci konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak po długich namysłach trochę się zmieniło sam biotop azja fajny jest ale z tego że podobają mi się inne rybki planuje już nie biotop tylko coś jak biotop chodzi mi o to że będzie coś takiego Azja-Ameryka południowa ale to tylko przykład ;) o obsadzie zaraz napiszę ale na początek trochę jak ma to wyglądać podłoże planuje biały piasek na środku planuje ustawić korzeni obsadzony anubiasami i microsorium.Co do rybek podobają mi się:

Gurami dwuplamisty

Pielęgnica ramireza

Piskorek kuhla/ myersa

Akara błękitna

AMECA SPLENDENS

Brzanka pięciopręga

Hokejówka amazońska

Kiryski pstre/sterby/albinostyczne

Zmiennik wielobarwny/plamisty

Zbrojnik niebieski

Neon innesa/czerwony

Gofer teraz napisałem co mi się podoba więc możesz jak i inni się wypowiedzieć konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...