Skocz do zawartości

DROBNICZKA JEDNODNIÓWKA


Mamut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr wcale nie musi zajmować miejsca ;) w takim małym akwa najlepiej kaskadę.

 

Ale zależy czy już ma czy jeszcze nie.

Do autora: Jak jeszcze nie masz tego akwa to lepiej kup trochę większe, albo poczekaj i doskładaj kasy i kup coś około 100l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja się tez dołącze. Ostatnio czytałem o tych rybach i powiem szczerze, że mnie zaciekawiły. Mam akurat puste 12 L, mały filtr i tak dalej.

 

Zastanawiam się tylko nad jednym, po przeczytaniu artykułu na jej temat. Jej ojczyzną sa bagienka z wolno płynącą/stojącą wodą. Z tego powodu chciałbym jej stworzyć jak najbardziej zbliżone warunki, zarośniete akwarium, rośliny pływające po powierzchni, niewielki ruch wody. Doczytałem też, że w wodzie powinno być dużo mikroorganizmów, stąd moje pytanie: czy dobrym pomysłem byłoby zaszczepienie akwarium pewną ilością dafni i oczlika(wybrać żywe osobniki z woreczków z karmą) ?

 

Poza tym, myślę nad ustawieniem zbiornika w zasięgu słońca, bo zaglonienie jest też wskazane, a to by wyraźnie zwiększyło prawdopodobieństwo przyrostu glonów. Co sądzicie o tym ?

 

No i ostatnie pytanie, pewien niemiecki hodowca poleca nawet 40% podmiany co tydzień, nie jest to przesada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadź z ilością roślin. Może i ryby mają w środowisku naturalnym masę zielska, ale mają [z ich punktu widzenia] też nieograniczoną przestrzeń. W takiej szklance należy zapewnić im jak najwięcej miejsca do pływania. U mnie zresztą nie siedzą zbytnio w roślinach. ;)

 

Co do oczlika, glonów itd - chyba nie ma co z tym kombinować. Przyjmują wszystkie normalne pokarmy, tylko pokruszone.

 

W tak małym baniaku i przy rybach mających taką przemianę materii to wystarczy "standardowe" 20-25%, a nawet mniej.

Wymienianie 40% wody co tydzień w 12l mogła by zachwiać równowagę biologiczną zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...