Skocz do zawartości

[50,4L] Brzankarium-dwa światy -ziemia kwiatowa.Akt.str23.


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mała aktualka :

- roślinki w lepszej kondycji, trochę się rozrosło, ale to nie jest to co bym chciał ale widać ,że nawozy robią swoje.

-w końcu dobrałem odpowiednią świetlówkę co daje mi 0,48/ 1L.

- brzanki podrosły-straszne żarłoki, rosną zdrowo.

- ampularia - nie zauważyłem żeby podjadała roślinki.

- zbrojniki maja się dobrze.

Co by można było jeszcze zmienić?

Na pewno dodam korzonek - jak tylko wybiorę się na giełdę.

Myślałem również nad zmianą podłoża na -Aquaart AquaSubstrate II+ lub JBL Manado .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dodam jakieś roślinki na drugi plan i jakiś korzonek, tylko męczy mnie to podłoże- tzn- zmieniać na substrat czy pozostać przy żwirku.Może wymienię tylko żwirek na ciemniejszy.

Jak na razie nie zależy mi na rozmnażaniu brzanek, są młodziutkie i tyle ich wystarczy, ale o podobnych roślinkach myślę.

 

Akwarium ładne, chociaż ciemniejsze dno bardziej mi się podoba. Ładnie by sie te kokosy prezentowały z jakimś korzeniem lisćmi i szyszkami. Uwielbiam takie aranżacje więc to tylko moja opinia

.

A czy szyszki i liście nie zrobią mi wody herbacianej?Jakie rodzaje mógłbym włożyć i w jakich ilościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualka.

 

Doszedł mały korzonek (nie ostatni) z prawej strony, który wypełnił pustą lukę.

Bakopa puszcza pędy, roślinność ładnie odbiła po mizernym starcie, nawet trawka z prawej strony odżyła i również puszcza odnóżki a już myślałem, że nie da rady.

Nowe oświetlenie i nawozy podziałały.

Podaje produkty easy - carbo , żelazo i profito.

Obecnie odstawiłem żelazo i profito a zastąpiłem je sera florena i standardowo podaje 3ml carbo dziennie.

Proszę o cenne uwagi .

1-Fotka korzonka z bliska .

2-Fotka całego zbiornika z korzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugi plan będzie jak tylko wybiorę się na giełdę ;)

...

Odradzam giełdę niedzielną z roślinami to dostajesz ilości może 110% koszyczka sklepowego i płaczesz dyche .

Dlaczego? A którą mi odradzasz bo są dwie ?

Hm, w sumie jak niedzielną to tą na Teresy - tak?

Co Ci się w niej nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugi plan będzie jak tylko wybiorę się na giełdę ;)

...

Odradzam giełdę niedzielną z roślinami to dostajesz ilości może 110% koszyczka sklepowego i płaczesz dyche .

Dlaczego? A którą mi odradzasz bo są dwie ?

Hm, w sumie jak niedzielną to tą na Teresy - tak?

Co Ci się w niej nie podoba?

Niedzielna na starcie ceny takie ,że w sklepie kupisz koszyczek za 8zł i masz tam tyle co na giełdzie za 10zł sam chciałem ponitło igłowe kupić a ,że dyche zechciał to podziękowałem . (ilość koszyczkowa nawet mniej ). Polecam czwartkową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam giełdę niedzielną z roślinami to dostajesz ilości może 110% koszyczka sklepowego i płaczesz dyche .

 

Dlaczego? A którą mi odradzasz bo są dwie ?

Hm, w sumie jak niedzielną to tą na Teresy - tak?

Co Ci się w niej nie podoba?

Niedzielna na starcie ceny takie ,że w sklepie kupisz koszyczek za 8zł i masz tam tyle co na giełdzie za 10zł sam chciałem ponitło igłowe kupić a ,że dyche zechciał to podziękowałem . (ilość koszyczkowa nawet mniej ). Polecam czwartkową

 

Ale za tą czwartkową trzeba zapłacić za wjazd i kupować hurtem.

A co do sklepów zoo to nic nie maja ciekawego z roślin, a w kakadu itp to drożyzna, może znasz jakiś sklepik zoo, w którym jest co nie co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo ładne, wszytko przejżyste i poukładane, rónież preferuje ciemne podłoże, odbija światło, kiedys czytałem że lepiej podkreśla kolory ryb, to jednak rzecz gustu.

 

Ciekawa Belka Oświetleniowa, ile takie coś cię kosztowało?

Sama belka była droższa niż akwa robione na zamówienie, cenne przesyłam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moje brzankarium istnieje już 3 miesiąc.

Rybcie ładnie podrosły, roślinki ładnie się rozrosły-choć do końca zadowolony nie jestem.

Już wkrótce nastąpi małe przemeblowanie w baniaku,dosadzę roślinek,zakupię korzonek itp- brzany oczywiście zostają.

Małe podsumowanie jak zbiornik wyglądał jak zaczynałem i jak teraz wygląda.

 

Proszę o opinię i podpowiedzi, co by jeszcze zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...