Skocz do zawartości

[50,4L] Brzankarium-dwa światy -ziemia kwiatowa.Akt.str23.


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,chciałbym wam przedstawić mój nowy zbiorniczek 50,4l .
Pojemność 50,4L ( 84x24x25 )- podkładka pod aqua- karimata.

Sprzęt :
-oświetlenie - belka hagen'a glo 2x 24w T5.
-świetlówka sylvania aquastar T5 24w-56cm temperatura barwiona 10.000k
-świetlówka sylvania grolux T5 24w-56cm

Ogrzewanie :
-grzałka 50w - temperatura 26C.

Filtracja :plus napowietrzanie z filtra
-filtr aquael'a fan1 zasypany do połowy ceramiką,na wierzchu gąbka(zobaczymy jak się spisze,jak nie da rady to będzie kaskada FZN2)

podłoże :
-żwirek 1-2,5mm.

Tło- brystol-poszukuje odpowiedniego koloru,na razie zielony ale będzie zmiana.
Nawożenie- brak
Chemia- brak

Rośliny :
-mikrozorium, anubias, moczarka, ludwigia- jeszcze coś dosadzę.

Dekoracja 2x kokos

Obsada- harem bojowników, kiryski pstre.
myślę nad wpuszczeniem barwniaków czerwonobrzuchych w celu ich rozmnożenia ponieważ w ogólnym zbiorniku nie są w stanie wychować potomstwa- może tu im się uda.

Zbiornik na razie wygląda jak wygląda ale z czasem zielsko się rozrośnie i dosadzę coś.

post-2858-13685161118642_thumb.jpg

post-2858-13685161118922_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zbiorniczek nieduży, ale przez jego kształt tzn. niski a długi będzie fajnie wyglądał jak zarośnie. Troszkę mi tylko nie pasuje ta roślinka w prawym rogu. Ma za duże liście moim zdaniem. Ale za to mi się podoba, że użyłeś ludwigii repens.

Bojownik super i bardzo ładna samica. Możesz dać zdjęcie reszty samic i powiedzieć ile ich będzie?

Akwa jest przykryte szybą, dobrze widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak nie duży,ale za to długawy, taki jamniczek.

W prawym rogu to anubias,miałem tam taką pustkę,więc powędrował z ogólnego do tego.

Ludwiga fajnie i szybko się rozrasta,to są odnóżki.

Na razie jest harem 1+2, może dokupię jeszcze ze dwie panny.

Oprócz bojków są też kiryski pstre- 6szt

Na razie jest bez szyby ale już zamówiłem dwie u szklarza,wiem żeby bojki nie przeziębiły labiryntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę super kształt ma to akwa. Wygląda na więcej niż 50l. Kiedyś w przyszłości może zastąpisz czymś tego anubiasa, bo przynajmniej mi się on tam nie widzi. No i jeszcze jakąś zieleniną przysłonić filterek.

 

 

 

Zostało zrobione na zamówienie,akurat miałem tyle miejsca i postanowiłem je wypełnić jamniczkiem.Wezmę to pod uwagę,muszę jeszcze dokupić trochę zielska,może coś skrobnę z ogólnego,zobaczymy,powsadzałem tak na szybko i niech rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że rzadko bywam w Łodzi, to bym ci podrzuciła trochę zielska.

Może kiedyś,przy okazji ;)

Jak u Ciebie wygląda zachowanie samiczek?Bo moja jedna gania drugą, oby tylko jej nic nie zrobiła,pilnuje je,jakby przesadziła to tą ganianą wpuszczę do ogólnego i mam mały problem,czy kupić następne samiczki, żeby tak nie było jak jest,albo jak zwiększę obsadę samiczek to się agresja rozłoży na parę innych a nie na jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwiększę obsadę samiczek to się agresja rozłoży na parę innych a nie na jedna

Właśnie ja tak myślę. Moim zdaniem dokup jeszcze jedną i obserwuj.

 

Co do moich samic Joli i Marioli to ta większa przegania mniejszą, ale to tylko jak przypadkiem jej wejdzie w drogę. Nie ma jakichś gonitw przez całe akwarium. Ja planuję docelowo tak 5 a może i więcej. Niestety mam inny problem. Mój pan bojownik jest taki trochę ciotowaty (przepraszam za wyrażenie, ale jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia). Boi się samic i całe dnie spędza w zaroślach i skale. Raz zbudował gniazdo. Tarła nie chciał odbyć. Napalona Mariola nie mogła już czekać i wytarła się o marchewkę (pułapka na ślimaki). Denerwuje mnie to, że najładniejszej rybki z akwa wcale nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem,że ta samiczka na zdjęciu jest po prostu zazdrosna o bojka i gania tamtą drugą nawet przez całą długość akwa, wiecznie pływa przy nim, tak jakby go pilnowała, bojek wcześniej zbudował gniazdo ale jak był sam na sam z tą ganianą panną,samica miała już pasy pionowe, ale nici z tego wyszły.Zobaczymy co dalej będzie.

Mój na szczęście pływa dumny po całym zbiorniku,też bym się denerwował jakby się po kontach chował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piękne masz bojowniki,zresztą akwarium też :):)

 

Dzięki,niestety bojowników już nie mam,jedna z samiczek z zazdrości obgryzła płetwy bojusiowi,który po paru dniach padł.Teraz żałuje,że wpuściłem mu drugą samiczkę,z tą pierwszą dogadywał się.

Teraz w tym akwa jest brzankarium-zbiornik zalany 8 stycznia.

Obsada to brzanki : "tygryski"-sumatry,mszyste,różowe i ampularia.Fotki miałem dodać jak się trochę rozrośnie i mam zamiar jeszcze dokupić trochę roślinek i zrobić mech(trawnik) z Gałęzatki kulistej,co wyjdzie zobaczymy.Dodaje fotki całego zbiornika i mieszkańców,ale ostrzegam na razie lipa-dopiero początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas też ja kupiłem bojka na "starcie" i po tygodniu miał obgryzione płetwy przez samicę bo miał czerwone końcówki a ja nie karmiłem ich ochotką a pewnie tym były karmione :( Akwa coraz ładniejsze :P

 

No może i tak,ale jak był z jedną samiczką to było ok,nawet gniazdo zbudował.

Potem dokupiłem drugą samiczkę ( z kubeczka-też błąd pewnie) i po paru dniach obgryzła i samca i samiczkę tą drugą,samiec zdechł a obie panny żyją-obecnie są w ogólnym 112l.

Jeszcze dużo pracy przede mną,ale jak napisałem w poście wyżej zbiornik dopiero wystartował.

Dokupię jeszcze brzanek mszystych,trochę roślinek i pokombinuję z tą Gałęzatka kulista,już mam ją na środku ale 3szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do baniaka o tych wymiarach wsadziłbym Herotilapie Multispinosy.

Nie "marnowałbym" takiego baniaka dla ryb innych niż pielęgnicowate :)

Również myślałem o miodowych,ale uznałem,że baniak może być za mały na pielęgnice.

A czy miodową mogę dać do meeki?

Dla mnie to nie jest marnowanie baniaka,brzanki chciałem mieć od dawna i mam,nie wpuścił bym ich do ogólnego bo to w końcu brzanka-ryba szalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś oddać brzanki różowe akwarium za małe dla nich i nie pasują do mszystych i sumatr ;)

Może i nie pasują ale fajnie razem wyglądają i nie robią sobie krzywdy,zbiornik ma tylko 50l-wiem ale jest za to długi i rybki mają gdzie pływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodowe i Meeki możesz mieć razem, ale więcej wtedy bym nie pchał.

Rozumiem,dzięki.

Oczywiście bez brzanek

Powinieneś oddać brzanki różowe akwarium za małe dla nich i nie pasują do mszystych i sumatr ;)

Może i nie pasują ale fajnie razem wyglądają i nie robią sobie krzywdy,zbiornik ma tylko 50l-wiem ale jest za to długi i rybki mają gdzie pływać.

Tylko że wiesz o tym że brzanki to ryby stadne i różowych powinno być minimum 6. Poza tym miałem te brzanki w dużo większym akwarium i rosną naprawdę duże i mówię Tobie że masz za małe akwarium na nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...