Skocz do zawartości

[50,4L] Brzankarium-dwa światy -ziemia kwiatowa.Akt.str23.


Bas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja,dosadziłem trochę roślinek.

Od 3 lutego podaje produkty easy carbo :

-2ml carbo

-2ml ferro

-3ml pro fito

Zobaczymy jakie będą efekty.

Zmieniłem oświetlenie,nadal belka hagema T5 24w ale zmieniłem na 6500k,mam nadzieję,że będzie odpowiednia dla moich roślinek.

Na rozciętych Gałęzatkach jest jeszcze trochę żwirku żeby lepiej tonęły,po kilku dniach jak się namoczą usunę go.

Z tylu żwirku są 4cm.

Tło- ciemno zielony brystol.

Do brzanek doszła parka zbrojników niebieskich (mam nadzieję,że mi się rozmnoża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lutego podaje produkty easy carbo :

-2ml carbo

-3ml ferro

-3ml pro fito

Zobaczymy jakie będą efekty.

 

Ja też używałem produktów easy carbo, ale nie było większych efektów.Po pewnym czasie kupiłem nawóz w pałeczkach Filtusa i wszystko zaczęło lepiej rosnąć. Ja radzę aby przerzucić się na nawóz w pałeczkach. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lutego podaje produkty easy carbo :

-2ml carbo

-2ml ferro

-3ml pro fito

Zobaczymy jakie będą efekty.

 

Ja też używałem produktów easy carbo, ale nie było większych efektów.Po pewnym czasie kupiłem nawóz w pałeczkach Filtusa i wszystko zaczęło lepiej rosnąć. Ja radzę aby przerzucić się na nawóz w pałeczkach. :D

 

No rozumie,najpierw wykorzystam go do końca i zobaczymy jaki będzie efekt.Narazie po 10dniach jest ok,listki nowe rosną,trawka pędy puszcza,wygląda na to,że jest ok.

Ale dzięki za podpowiedz na pewno tego wypróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ampularka śliczna Marcinie hehe widzę ze nawet kolorek taki ma jak mój tylko ze twój jest sprytniejszy (dalekie podróże hehe)A co do akwarium to ci powiem ze superooo bardzo ładne a co do korzenia to owszem by się przydał.

I powiem szczerze nie musiałam tego oglądać by wiedzieć ze jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyła dwie dalekie podróże,ale na tym koniec,już porządnie uszczelniłem miejsce, z którego uciekała.W planach na pewno jest korzonek,parę kamoli, podłoże pod roślinki Aquaart AquaSubstrate II+ i zobaczy się co jeszcze dodam.

 

Ma ktoś jakieś pomysły,co by tu jeszcze zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wymiary bo niskie, ale ja bym zrobił w takim akwarium BW z jakimiś fajnymi apisto. Teraz, nie obraź się ale wygląda cienko.

 

Brzany zostają.Nie mam na co się obrażać.A co by tu jeszcze dodać?Dojdzie na pewno korzeń i kamole,dosadzę roślinek i .....................?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie oświetlenia wszystko w porządku,roślinki ładnie rosną,w końcu nic nie brązowieje, największego kopa dostała Bakopa,nawożę bez zmian -2ml carbo,-2ml ferro, -3ml pro fito.

 

Dziś przedstawiam wam moich mieszkańców :

 

-brzankę sumatrzańską x 10szt.

-brzankę mszystą x 2szt. dojdą jeszcze 4szt.

-zbrojnika niebieskiego. x 2 szt.

-ostatnim mieszkańcem jest ślimak ampularia,którą przedstawiałem już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dlatego , że mogło by się to różnie skończyć , mam rację?

Jak dla mnie akwarium spoko :) Może oprucz jedynych mięczaków w akwarium dodałbyś Zebrę spec. Mosaik albo "Orange Track"?

 

No oczywiście,szkoda by było bojka.

Wcześniej rozważałem również zakup raczka Cambarellus patzcuarense orange, ale nie wiem jakby to się skończyło, obawiam się, że brzany dokuczały by mu.

Dodaje nową fotkę na , której widać jak ładnie podrosła Bakopa, jeszcze trochę i zasłoni cały filtr i grzałkę i o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz ładniej. Może miejscami zasadzić jakąś strzałkę?

 

Ps: Co do raczka... Hmmm... Nie mam pojęcia... To po prostu krewetka filtrująca ze szczypcami ;)

Z ślimaczkami raczej nie było by tego problemu. Ale ja nauczyłem się żeby nie łączyć kąsaczowatych z krewetkami. Co do karpiowatych - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz ładniej. Może miejscami zasadzić jakąś strzałkę?

 

Ps: Co do raczka... Hmmm... Nie mam pojęcia... To po prostu krewetka filtrująca ze szczypcami ;)

Z ślimaczkami raczej nie było by tego problemu. Ale ja nauczyłem się żeby nie łączyć kąsaczowatych z krewetkami. Co do karpiowatych - nie wiem.

 

Roślin na pewno do sadze, porobiłem małe odstępy między nimi żeby się ładnie rozrosły, a jak to już zrobią i będą dziury to dosadzimy coś więcej.

Nie obawiam się żeby raczek zagrażał brzanką, raczej obawiam się o raczka, żeby go nie zamęczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem troszkę przy mało jest żwirku w tym akwarium jak rośliny zaczną dobrze funkcjonować to korzenie zaczną z niego wyłazić a to nie wygląda za ciekawie. Myślę że też trochę źle na początku zacząłeś nawozić bo w początkach fazach działania akwarium zaleca się nawożenie potasem i CO2 a Ty zacząłeś odrazu od żelaza i Pro Fito (które w swoim składzie zawiera żelazo, dobrze że nie zawiera fosforanów i azotanów bo miałbyś wysyp glonów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem troszkę przy mało jest żwirku w tym akwarium jak rośliny zaczną dobrze funkcjonować to korzenie zaczną z niego wyłazić a to nie wygląda za ciekawie. Myślę że też trochę źle na początku zacząłeś nawozić bo w początkach fazach działania akwarium zaleca się nawożenie potasem i CO2 a Ty zacząłeś odrazu od żelaza i Pro Fito (które w swoim składzie zawiera żelazo, dobrze że nie zawiera fosforanów i azotanów bo miałbyś wysyp glonów).

 

Co do żwirku to z tyłu gdzie są roślinki są 4cm.

Na razie wszystko w porządku,roślinki rosną,zero jakichkolwiek oznak glonów.

Co do nawożenia to podaje co dziennie 2ml carbo i 2ml ferro - czyli mniej niż jest to zalecane, a co do pro fito to podaje 3ml przy podmiankach i w tym dniu nie daje już żelaza.

Coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie napisałem , że raczek zagraża brzanką ;) Ja podobnie jak ty nawoziłem akwarium i na razie wszystko w porządku :|

 

Nawoziłeś tym samym co ja?A jak dawkowałeś?

Czemuż takie zdziwienie? Carbo to po prostu dwutlenek węgla w płynie... nie podawałem go dużo , ale mimo wszystko do 200 litrowego potrzeba i tak trochę tego... 7 ml dziennie , niestety Ferro już nie pamiętam. Ale używałem nawet przy Bimbrowni tych nawozów i nie widziałem żadnych nie porządanych skutków... Po za tym stosowałem jeszcze kilka nawozów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie napisałem , że raczek zagraża brzanką ;) Ja podobnie jak ty nawoziłem akwarium i na razie wszystko w porządku :|

 

Nawoziłeś tym samym co ja?A jak dawkowałeś?

Czemuż takie zdziwienie? Carbo to po prostu dwutlenek węgla w płynie... nie podawałem go dużo , ale mimo wszystko do 200 litrowego potrzeba i tak trochę tego... 7 ml dziennie , niestety Ferro już nie pamiętam. Ale używałem nawet przy Bimbrowni tych nawozów i nie widziałem żadnych nie porządanych skutków... Po za tym stosowałem jeszcze kilka nawozów. :D

 

To nie zdziwienie, pytam tylko ;)

Jak na razie u mnie również wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemuż takie zdziwienie? Carbo to po prostu dwutlenek węgla w płynie...

To nie jest dwutlenek węgla tylko węgiel, a dokładnie roztwór adlehydu glutarowego.

Przepraszam... :oops: Robiłem zadanie z chemii i mi się pomieszało :D

 

Ps: Literówka. Nie adlehydu glutarowego , tylko Aldehydu glutarowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...